Vidmar brez uspeha v Istanbulu

Foto: EPA evroliga anadolu real madrid begić barač Foto: EPA evroliga anadolu real madrid vujačić slaughter Foto: EPA evroliga anadolu real madrid llull barač Foto: EPA evroliga cska panathinaikos weems gist Foto: EPA evroliga cska panathinaikos schortsanitis kaun krstić Foto: EPA evroliga cska panathinaikos diamantidis
Na prvi tekmi sedmega kola Top 16 je moskovski CSKA doma gladko premagal atenski Panathinaikos (86:69). Nachbarjev Brose ostaja brez zmage, Real Madrid pa je doživel prvi poraz v drugem delu. Barcelona je še poglobila težave Maccabija s slavjem v Tel Avivu (82:77). Bešiktaš Gašperja Vidmarja je v mestnem derbiju klonil proti Fenerbahčeju (72:78).

Fenerbahče je zabeležil prvo evroligaško zmago nad mestnim rivalom Bešiktašem, ko ga je v 7. kolu tekmovanja top 16 premagal z 78:72. Domači so imeli na krilih Bojana Bogdanovića, ki je dosegel 25 točk, dve minuti pred koncem tekme vsega točko prednosti, medtem ko sta se ekipi v zadnjih štirih minuath kar petkrat izmenjali v vodstvu. Bešiktaš, v dresu katerega je Gašper Vidmar v 29 minutah dosegel 10 točk, je v zaključku zapravil dve pomembni žogi, za domače pa je bil natančen Ogus Savas, ki je Fenerju že zagotovil praktično neulovljivo prednost.

Bešiktaš je zapravil lepo priložnost, saj je v drugi četrtini vodil že za 13 točk, v tretji pa za 10. Pri zmagovalcih je blestel še David Anderson (13 točk), pri Bešiktašu pa so bili najbolj učinkoviti Damir Markota (15), Cursis Jerrells (14), Daniel Ewing (11) in Vidmar (10). Slovenski košarkar je poleg desetih točk dosegel še štiri blokade. Bešiktaš tako ostaja brez zmage v top 16.

CSKA vodil le nekaj ur

Moskovski CSKA je za nekaj ur skočil na vrh skupine E, potem ko je doma premagal atenski Panathinaikos. Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo Rusi začeli s prednostjo štirih, končali pa z naskokom šestnajstih točk. Miloš Teodosić je bil najučinkovitejši na tekmi, Srb je dosegel 20 točk. Pri gostih je največ košev dosegel Litvanec Jonas Maciulis (15), razočarala pa sta Dimitris Diamantidis s petimi in Sofoklis Schortsanitis s šestimi točkami.

Prvi poraz za Real

Real Madrid je v Carigradu izgubil svojo prvo tekmo v Top 16, potem ko je bil tesno poražen proti ekipi Anadolu Efes (74:72). Turki so nekajkrat ušli za nekaj točk, a so jih Španci vedno ujeli in imeli ob koncu tudi priložnost za zmago, toda Jaycee Carroll je zgrešil met za tri točke. Mirza Begić je v zgolj desetih minutah dosegel 10 točk za Madrid, pri domačih pa je Saša Vujačić ob enkrat večji minutaži in slabem metu zbral 9 točk.

Unicaja, za katero je Zoran Dragić dosegel dve točki, je s trojko Marcusa Williamsa v zadnji sekundi premagala Albo v Belinu in tako obdržala stik z moštvi na vrhu lestvice. Zato pa je od najboljših pozicij povsem oddaljen Brose Baskets našega Boštjana Nachbarja (tokrat je Boki dosegel le 3 točke v 17 minutah), Nemci so vpisali še sedmi zaporedni poraz. Tokrat je bil po podaljšku za točko boljši Žalgiris, potem ko so domači že v rednem delu zapravili nekaj priložnosti za dosego prve zmage v drugem delu Evrolige.

Barcelona zlomila Maccabi v Nokia Areni

Barcelona je s prispevkom našega Erazma Lorbka (7 točk, 1 asistenca, 5 skokov) premagala Maccabi v Tel Avivu. Po boljšem začetku Izraelcev so gostje prešli v vodstvo, ki je po tretji četrtini znašalo že 14 točk (67:53). Domači so se v zadnji minuti približali na 80:77, nato pa je najboljši strelec Blaugrane Ante Tomić zapečatil zmago Kataloncev s črte prostih metov. Maccabi je v resnih težavah, saj je v prvi polovici Top 16 zbral le dve zmagi.