Villa za zgodovino

Foto: Žurnal24 villa_irak_main_reuters
Aktualni nogometni evropski prvaki Španci so v drugem kolu Pokala konfederacij z 1:0 ugnali Irak in slavili še 14. zaporedoma. Na drugi tekmi je JAR z 2:0 ugnala Novo Zelandijo.
Oglej si celoten članek
 

Rekordni Španci

Aktualni evropski prvaki so s 14. zaporedno zmago izenačili rekord Francije in Italije. Če bi v tretjem kolu ugnali še JAR, bi postavili nov mejnik v nogometni zgodovini.

Španska nogometna reprezentanca je na Pokalu konfederacij v Južnoafriški republiki vknjižila še drugo zmago. Po uspehu proti Novi Zelandiji so evropski prvaki tokrat z 1:0 (0:0) premagali Irak. Čeprav so bili Španci podobno kot proti Novi Zelandiji precej boljši tekmec, pa jih je spet zapustila sreča pri zaključnih strelih. Edini, ki mu je uspelo prelisičiti iraškega čuvaja mreže, je bil zelo iskan David Villa. Iračani, ki so gostitelje na prvi tekmi prisilili k neodločenemu izidu 0:0, so se vnovič pokazali kot trdi nasprotniki, toda v 55. minuti so le klonili. Villa je namreč zabil edini gol na tekmi.

Na drugem srečanju so na račun prišli domači gledalci, saj so nogometaši Južnoafriške republike ugnali Novo Zelandijo. Mož odločitve je bil Bernard Parker, ki je dosegel oba zadetka za gostitelje turnirja. V četrtek bosta na sporedu srečanji v skupini B. Italija se bo pomerila z Egiptom, Brazilci pa bodo novi komplet točk naskakovali proti ZDA.

Pokal konfederacij, skupina A, 2. kolo:

Španija : Irak 1:0 (0:0)
Villa (55)

JAR : Nova Zelandija 2:0 (1:0)
Parker (21, 52)

Vrstni red: Španija 6 točk, JAR 4, Irak 1, Nova Zelandija 0
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.