Visoki zmagi Maribora in Zlatoroga

Zlatorog je potrdil prvo mesto na lestvici Lige Telemach z zmago za 39 točk nad Mercatorjem. V osmem kolu so zmagali še Hopsi, Slovan in že v petek Maribor. Slednji so nadigrali Šentjur.

Maribor za 21
Košarkarji Maribora in Šentjurja so bili pred 8. kolom lige Telemach sosedi na lestvici. Šentjur je bil kljub tekmi manj pred Mariborčani, na obračunu v dvorani Tabor pa je moral priznati premoč gostiteljem. Mariborčani so takoj na začetku pokazali, da jih zanima samo zmaga. Domači so po edinem zaostanku na tekmi z 0:1 povedli z 10:3 in 16:5. V tem delu igre je bil v glavni vlogi Elvis Kadić, ki je do konca zbral 19 točk, toliko kot Tadej Horvat. Šentjur se je nekajkrat še približal na manj kot deset točk zaostanka, toda vselej, ko so gostje nakazali, da bi lahko prišli do manjše razlike, so domači dodali kakšen koš in se spet odlepili na varno prednost. Upe Šentjurja pa je dokončno pokopal začetek tretje četrtine, ko je bilo na semaforju že +19 (73:54). Domači trener je lahko ob visoki prednosti dal priložnost tudi igralcem s klopi, vsi razen Matjaža Vezjaka pa so se tudi vpisali med strelce. Pri poražencih je bil z 18 točkami najboljši Dwayne Haramson, ki pa je imel premalo pomoči soigralcev.

Zlatorog za 39
Zlatorog je vrnil voz v zmagovalne tirnice, potem ko ga je prejšnjem kolu po petih zaporednih zmagah iztiril Geoplin Slovan. Laščani so v dvorani Tri lilije brez težav premagali ekipo z dna lestvice in se glede na to, da so bili Hopsi v tem krogu prosti, znova zavihteli na vrh lige Telemach. LTHcast Mercator ni bil dorasel zasedbi Aleša Pipana, ki ni imela nobenega usmiljenja do gostov in je vse dvome o zmagovalcu rešila že v prvih dvajsetih minutah. Začetno vodstvo 8:0 je do konca prve četrtine nadgradila na 10 točk prednosti, od odmoru pa je razlika znašala že 19 točk (44:25). Premoč Laščanov je bil prisotna v vseh elementih igre; 20-letni center Zlatoroga Simo Atanacković (205 cm) je dvojnega dvojčka dosegel že na začetku drugega polčasa (15 točk, 11 skokov). Hkrati je Zlatorog skok dobil s 53:32, v podajah je bilo 18:7, v izgubljenih žogah 14:21, v ukradenih 15:12, statistični indeks ekip pa je bil 123:28.