Vuelta? Odločitev že sprejeta, a ...

Foto: Profimedia
Foto: Profimedia
Direktor Vuelte: Pogačarja želimo na dirki.
Oglej si celoten članek

V kolesarskih krogih je zadnje dneve glavno vprašanje, ali bo najboljši kolesar na svetu Tadej Pogačar nastopil na dirki po Španiji. Gazzetta dello sport je v četrtek poročala, da se je ekipa UAE Emirates o tem že odločila, da pa bo odločitev še nekaj časa skrivnost. Direktor Vuelte Javier Guillen si ga želi, Slovenčeva moreebitna prevlada ga ne skrbi.

"Želimo si Tadeja Pogačarja, potrebujemo ga. Res pa je, da si želimo tudi tekmece takega kalibra, da mu otežijo nalogo. Mislim, da jih bomo imeli," je spletni portal Cyclingnews predstavil željo direktorja Vuelte Guillena, ki seveda ne skriva navdušenja nad dosežki slovenskega asa.

"Navdušen bi bil, če pride in pri nas počne tisto, kar zna, torej zmaguje. Prav tako pa si želim, da mu drugi otežujejo stvari, najbrž bo tudi zanje Pogačar poseben izziv. Vsekakor Tadej potrebuje dobre tekmece, da bo lahko užival," je prepričan Guillen, ki meni, da Pogačar v prihodnje ne bo našel lepše možnosti za nastop, kot je letošnja.

Trdi, da po Touru ni bil videti posebej izmučen, še vedno naj bi bil močan in motiviran in da bo imel po Vuelti še dovolj časa, da se ustrezno pripravi tudi na svetovno prvenstvo, ki bo na sporedu 14 dni po cilju v Granadi.

Foto: Profimedia Tadej Pogačar

Direktor nima informacij, kako so se odločili pri ekipi UAE Emirates. "Vsi nestrpno čakamo na njegovo odločitev. Ne le mi organizatorji, ampak tudi navijači. Zadnje informacije o tem je posredoval princ Albert. Sem pa velik optimist, ni okoliščin, ki bi ga prepričale, da ne pride v Španijo," trdi Guillen.

Pogačar bi bil na dirki po Španiji seveda izrazit favorit, z zmago pa bi postal deveti kolesar z zmago na vseh treh večtedenskih dirkah. Glavni konkurenti mu bi bili rojak Primož Roglič, Avstrijec Felix Gall in nekateri domači tekmovalci.

Slovenski as bi lahko svojo odločitev sporočil že v času tridnevne dobrodelne prireditve Pogi challenge, ki se bo v njegovi Komendi s kriterijem začela zvečer. Še pred tem pa bo imel tudi novinarsko konferenco.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.