Vujačić poražen v domačem MSG

Košarkarji iz Orlanda so v severnoameriški ligi NBA dosegli četrto zmago v nizu. V kultni dvorani Madison Square Garden so na kolena položili kratkohlačnike iz New Yorka in slavili s 107:99.

V zmagoviti floridski ekipi je bil najbolj učinkovit Nikola Vučević, ki je dosegel 26 točk in pobral devet žog pod obema obročema, v domači ekipi pa se je izkazal Lance Thomas s 24 točkami in 100-odsotnim metom (9-9).

Ena najbolj razburljivih tekem je bila v mestu angelov, kjer je Oklahoma ugnala Los Angeles Clippers s 100:99. Odločilni vlogi za zmago gostov, ki so dosegli enajsto zmago na zadnjih 14 tekmah, sta imela prva zvezdnika Kevin Durant in Russell Westbrook. Durant je slabih šest sekund pred koncem blokiral met Chrisa Paula za tri točke, Westbrook pa je kalifornijski ekipi nasul 33 točk. Paul je tekmo končal z 32 točkami in desetimi podajami.

Chicago je na domačih tleh klonil proti Brooklynu s 102:105, ob tem pa se je poškodoval še Joakim Noah. V gostujoči ekipi se je izkazal Brook Lopez z 21 točkami in 12 skoki, v domači pa je Jimmy Butler dosegel 24, Španec Pau Gasol pa 20 točk, devet skokov in dve blokadi.

Washington je na kolena položil Sacramento s 113:99, blestela pa sta domači branilec John Wall z 19 podajami in Poljak Marcin Gortat s 27 točkami. Boston je prekinil črni niz in po treh porazih vknjižil zmago proti Minnesoti s 113:99. San Antonio melje tekmece na domačem terenu, proti Indiani je vpisal že 16. v nizu in zmagal s 106:92, najbolj učinkovit pa je bil Kawhi Leonard s 24 točkami.

Houston je doma premagal Charlotte s 102:95, blestel pa je James Harden, ki je dosegel 36 točk. Atlanta je s kolektivno predstavo ukanila Portland s 106:97, Utah pa ni imel nobenih težav s Phoenixom, na koncu je slavil s 110:89. Najbolj prepričljiv mož na parketu je bil Gordon Hayward s 24 točkami.

Miami, kjer igrata Goran Dragić in Beno Udrih, bo v noči na sredo v svoji AmericanAirlines Areni gostil Detroit.