Vujačić z 29 točkami do naziva MVP kola

Foto: EPA Vujačić Hines Anadolu Efes Emporio EA7 Armani Evroliga Foto: EPA Nachbar Lorbek Brose Baskets Bamberg Regal Barcelona Evroliga Foto: EPA Nachbar Lorbek Brose Baskets Bamberg Regal Barcelona Evroliga Foto: EPA Brose Baskets Bamberg Regal Barcelona Evroliga Foto: EPA Brose Baskets Bamberg Regal Barcelona Evroliga Foto: Reuters Vidmar Musli Partizan Bešiktaš Evroliga Foto: EPA Maciulis Mačiulis Panathinaikos Real Madrid Evroliga
Brose Baskets so z znova odličnim Boštjanom Nachbarjem izgubili domačo tekmo 6. kola Evrolige proti FC Barceloni Regal (66:86). Nachbar je Erazmu Lorbku in soigralcem do polčasa nasul kar 17 točk, v nadaljevanju pa prispeval vsega eno. Barcelona že v Top 16. Po izjemni petkovi predstavi proti Armaniju je Saša Vujačić osvojil naziv MVP kola.

Barelona Regal je z zmago pri Brose Baskets ostala nepremagana v letošnji sezoni Evrolige (6-0), Erazem Lorbek in soigralci pa so se z novima dvema točkama že uvrstili v naslednji krog tekmovanja, tako imenovani Top 16.

Po izjemnem prvem polčasu, v katerem je Boštjan Nachbar s položaja "štirice" dosegel kar 17 od svojih 18 točk, je bila nemška ekipa še blizu katalonskemu velikanu, ki pa se je v zadnji četrtini le še sprehodil do zmage.

Razlika je nastala predvsem v tretji četrtini, ko je bil Nachbar na klopi - takrat je Barcelona z delnim izidom 0:12 z 51:52 pobegnila na 51:64. Lorbek je kot drugi strelec gostujočega moštva prispeval 14 točk, najučinkovitejši pri Barçi pa je bil Pete Mickeal (17).

Dragić z zmago iz vojnega Tel-Aviva

Medtem, ko se v Izraelu pripravlja nov vojni spopad, je Zoran Dragić z Málago gostoval v Tel-Avivu in Maccabiju preprečil uvrstitev v Top 16 (64:62). Mlajši od bratov Dragić je v 24 minutah dosegel deset točk.

Prava drama se je odvijala v Zagrebu, kjer je Cedevita slovenskega selektorja Božidarja Maljkovića po dveh podaljških premagala Žalgiris, tudi Zagrebčani pa so vsaj za eno kolo prestavili litovsko uvrstitev med najboljših 16 ekip stare celine (108:106).

Vujačić MVP

Saša Vujačić je v petek s svojo ekipo Anadolu Efes v domači dvorani gostil milansko moštvo EA7 in slavil zmago s 77:72. Vujačić je v 34 minutah k zmagi prispeval 29 točk, dva skoka in tri podaje, s čimer si je priigral količnik 31 in naziv najkoristnejšega igralca (MVP) 6. kola Evrolige.

Vujačić je s količnikom 31 ta teden zmagal v boju za MVP; na drugem mestu so s količnikom 30 končali trije košarkarji, med njim tudi član ljubljanske Olimpije Jaka Blažić, ki je bil s 30 točkami junak četrtkove zmage nad italijanskim Cantujem.

Dvaindvajsetletni Jeseničan je prikazal svojo najboljšo predstavo v zeleno-belem dresu do zdaj; za dve točki je metal 6:8, trojke 4:5, proste mete 6:8, ob tem je zbral še tri skoke, tekmec je nad njim storil šest osebnih napak, vse skupaj pa mu je prineslo točkovni količnik 30.

Ob Blažiču sta z istim količnikom na drugem mestu 6. krog tega košarkarskega tekmovanja končala še igralec Cedevite Mickael Gelabale in košarkar Žalgirisa Darjus Lavrinovič.