Wales in Islandija že blizu Eura

Nizozemski reprezentanci v kvalifikacijah za Euro 2016 še vedno ne steče po željah.

V nogometnem svetu ena uglednejših reprezentanc je doma klonila proti Islandiji z 0:1 in ostaja šele na tretjem mestu v skupini A za Islandci in Čehi. Tokrat je igralce v oranžnih dresih pokopal Gylfi Sigurdsson po uspešno izvedeni enajstmetrovki v 51. minuti. Že v prvem polčasu so gostitelji ostali na igrišču le z deseterico po izključitvi Bruna Martinsa Indija. V tej skupini so sicer še Čehi z 2:1 ugnali Kazahstan, Turčija in Latvija pa sta se razšli brez zmagovalca z 1:1. Islandija ima že osem točk naskoka pred tulipani in si je praktično že zagotovila nastop naslednje leto v Franciji.

V skupini B še vedno vodi Wales, ki je tokrat z 1:0 slavil na Cipru, edini gol je z močnim udarcem z glavo prispeval Gareth Bale. Tri točke za Valižani so Belgijci, ki so tokrat s 3:1 odpravili Bosno in Hercegovino. Marouane Fellaini, Kevin De Bruyne in Eden Hazard z bele točke so bili strelci za domače, za goste, ki so šele peti, pa je bil uspešen Edin Džeko. Tretje mesto v skupini so potrdili Izraelci, ki so s 4:0 odpravili Andoro.

V skupini H pa je Hrvaška presenetljivo igrala le 0:0 v Azerbajdžanu, tako da se je točkovno z njo izenačila Italija, ki se je prav tako dolgo časa mučila z Malto. Za zmago z 1:0 je zadel Graziano Pelle. Norvežani so tretji z dvema točkama zaostanka za Hrvaško in Italijo, tokrat so z 1:0 zmagali v Bolgariji. Vegard Forren je bil edini strelec.