Začenja se slalomska sezona

Foto: Epa
Foto: Epa
Slovenska trojica po treningih v Söldnu optimistično v Levi.
Oglej si celoten članek

V finskem Leviju konec tedna sledi tradicionalen slalomski uvod v sezono svetovnega pokala v alpskem smučanju. Že v soboto bodo na delu smučarke, Slovenijo bodo po poškodbi Andreje Slokar, ta v tej sezoni ne bo tekmovala, zastopale Ana Bucik Jogan, Neja Dvornik in Lila Lapanja.

"Pred nami je ena mojih najljubših tekem. V Leviju sem že odlično tekmovala in veselim se tekme. Želim si le poiskati dobre občutke, narediti dober načrt za tekmo in to tudi potem pokazati. V zadnjem tednu smo zares dobro trenirali in na tekmo grem z dobrimi občutki," je povedala Dvornik.

Kot je dodala Bucik Jogan, jo veseli, da se začenja tudi slalomska sezona. "Za mano sta dva tedna dobrih treningov, ko se mi je energija po dolgi bolezni le vrnila. Imeli smo zelo kakovostne in težke treninge v Söldnu. Sama sem se iz dneva v dan počutila boljše, zato si zares želim, da na tekmi pokažem svoje najboljše smučanje in bom v cilju lahko zadovoljna."

Foto: Profimedia Ana Bucik Jogan

Tudi Lapanja optimistično pričakuje slalomski uvod v olimpijsko zimo. "Do sedaj sem zares odlično trenirala. Letos sem zelo zadovoljna, ker sem zelo dobro fizično pripravljena in nimam težav s poškodbami," je uvodoma dejala za krovno zvezo.

"Sem zelo dobre volje in to je zelo pomembno, preden se začnejo tekmovanja, ki jih komaj čakam. V Leviju sem tekmovala že osemkrat, šestkrat zaporedoma. Proga mi je zelo všeč, saj ima ravninski in strmi del. Z menoj bo tudi oče, kar je odlično. Na tekmi bom dala vse od sebe in potem bomo videli, kako bo šlo. Za zdaj imam dobre občutke," je dodala.

V soboto jih prva vožnja čaka ob 10. uri, finale pa ob 13. uri. V nedeljo sledi isti spored tudi za smučarje, kjer pa Slovenija ne bo imela svojega predstavnika.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.