Zanesljiva zmaga zmajev

Foto: Žurnal24 Jure Zdovc se zaveda, da finale ni odločeno že po prvem srečanju. (Foto: Nik Rov Foto: Žurnal24 dzikic Foto: Žurnal24 balazic Foto: Žurnal24 dragon ladies Foto: Žurnal24 klobucar jaka Foto: Žurnal24 dusan dordevic djordjevic Foto: Žurnal24 edin bavcic Foto: Žurnal24 jaka klobucar Foto: Žurnal24 Jaka Klobučar je ob vrnitvi v dres Olimpije igral 15 minut in dal pet točk. (Fot Foto: Žurnal24 ilievski vlado Foto: Žurnal24 bavcic Foto: Žurnal24 bavcic Foto: Žurnal24 jure zdovc Foto: Žurnal24 Bosta Ilievski in Petrov zaznamovala tudi letošnji finale Lige Telemach? (Foto: Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24
KK Union Olimpija je z zmago nad Krko potrdila prvo mesto v ligi Telemach za prvaka in bo v polfinalu lige igrala proti Šentjurju, medtem ko se bodo Novomeščani pomerili s Heliosom.

V derbiju kroga, ki je hkrati odločal o prvem mestu po rednem delu in najboljšem izhodišču pred polfinalnimi boji, je Union Olimpija prepričljivo premagala Krko. Ljubljančani se bodo tako v polfinalu na dve zmagi (prva tekma je v sredo, 19. maja) pomerili s Šentjurjem, Krka pa s Heliosom.

Hkrati je tudi več ali manj že jasno, da bosta Union Olimpija in Krka v prihodnji sezoni zastopala Slovenijo v regionalni ligi NLB. Do spremembe lahko pride le, če bo na koncu lige Telemach prvak Šentjur, saj Helios zaradi zadnjega mesta letos nima pravice nastopa v ligi NLB v prihodnji sezoni.

Novomeščani so prišli v Ljubljano visoko motivirani in prepričani, da lahko v Tivoliju podaljšajo niz zmag na sedem tekem. Začetek srečanja je potrdil njihova pričakovanja (7:20), nadaljevanje pa je pokazalo povsem drugo podobo - prepričljivo zasedbo Jureta Zdovca s številnimi razpoloženimi posamezniki in neprepoznavne in neborbene igralce Aleksandra Džikića, ki so morali še tretjič v tej sezoni priznati premoč Unionu Olimpiji.

Zeleno-beli so si zmago zagotovili v tretji četrtini, v kateri je bil zlasti Sašo Ožbolt nerešljiva uganka za dolenjske branilce. V dobri minuti igre je zadel tri trojke in Union Olimpijo prvič popeljal do nekoliko občutnejše prednosti (49:41), ki so jo Ljubljančani do 30. minute raztegnili na 67:49. Prednost so v zadnjih desetih minutah brez težav zadržali in zasluženo vknjižili dvanajsto zmago v ligi za prvaka.

8. Slovan 17

Prestižni ljubljanski derbi je zasluženo pripadel Moščanom, ki pa so navkljub zmagi v zadnjem krogu osvojili končno osmo mesto, saj imajo z Zlatorogom slabšo medsebojno razliko. Na koncu sezone se lahko Parklji pohvalijo, da so druga ljubljanska ekipa, saj so od oktobra do maja zmagali na 18 tekmah, prav toliko pa so jih tudi izgubili. Geoplin Slovan na drugi strani ima v tej sezoni izkupiček 16-20.

Medtem ko je Zlatorog z jubilejnim dvajsetim porazom (ob 16 zmagah) zaključil sezono 2009/10, čaka Šentjurčane v naslednjih dneh še premierni nastop v polfinalu državnega prvenstva. Varovanci trenerja Damjana Novakovića bodo v sredo najprej gostovali v Ljubljani, naslednjo soboto bodo Union Olimpijo sprejeli v Šentjurju, če bo izidi po dveh tekmah izenačen, pa bo 26. maja sledila še odločilna tretja tekma.