Zlatorog potrdil prvo mesto

Redni del lige Telemach je končan. Vodilni Zlatorog je tudi v zadnjem kolu prišel do zmage, potem ko je doma z 79:68 ugnal Šentjur. V derbiju je bil Helios prepričljivo s 85:75 boljši od Slovana.

Domžalski Helios je v derbiju zadnjega kola prvega dela državnega prvenstva zanesljivo premagal Geoplin Slovan, saj je vodil od prve do zadnje minute. Redni del lige Telemach so Domžalčani končali na drugem mestu in se bodo v prvem kolu lige za prvaka pomerili v gosteh s Hopsi Polzelo, Geoplin Slovan pa bo 19. marca gostoval pri Krki. Ob Krki se bo tekmovanju v ligi za prvaka pridružila tudi Union Olimpija.

Zadovoljen sem z igro in seveda z novima točkama. To je bila zmaga kolektiva. Odigrali smo agresivno in disciplinirano v obrambi, v napadu solidno ter uspeli nadaljevati zmagovalni niz.
Tonči Mašina, trener Hopsov

Košarkarji Hopsov Polzele so zabeležili enajsto zmago v šestnajstih nastopih ter tako redni del lige Telemach končali na tretjem mestu za Zlatorogom in Heliosom. Elektra iz Šoštanja je redni del končala z izkupičkom 9-7 in zasedla peto mesto, se pravi, da bo prvo tekmo v ligi za prvaka igrala doma z Zlatorogom. Zadnja tekma v rednem delu je bila pomembnejša za gostitelje, ki so se potegovali za tretje mesto. Zato so jo odigrali zavzeto in motivirano ter bili vseh štirideset minut boljši tekmec. Pri Hopsih je izstopal Gregg Thondique, ki je s 23 točkami, 12 skoki in 5 podajami dosegel statistični indeks 46, kar je le tri točke manj od rekorda v tej sezoni lige Telemach, ki ga je prav v tem kolu postavil igralec LTHcast Mercatorja Tomo Čajič.

Čestitke mojim igralcem, saj takšne tekme ni lahko igrati in zmagati.
Aleš Pipan, trener Zlatoroga

Liga Telemach se je končala brez velikega presenečenja v Laškem. Zlatorog je upravičil vlogo favorita in zabeležil še 15. zmago, Šentjur pa je doživel jubilejni deseti poraz in ostal na sedmem mestu. Laščani so zasluženo osvojili prvo mesto po rednem delu, tako da bodo v ligo za prvaka startali s tretjega mesta in se v prvem kolu 19. marca pomerili doma z Mariborom.