Zlatorog povozil Slovan

Foto: Žurnal24 slovanklop24_sps
V 8. kolu lige UPC Telemach za prvaka so košarkarji Zlatoroga premagali Geoplin Slovan. Helios in Union Olimpija sta novi zmagi vknjižila že v torek.
Oglej si celoten članek
 

Liga UPC Telemach, 8. kolo

L. Koper : Helios 67:94
U. Olimpija : E. Esotech 103:59
Zlatorog
: G. Slovan 71:65
TCG Mercator : Krka 87:85

Košarkarji Zlatoroga so v 8. kolu l ige UPC Telemach za prvaka premagali Geoplin Slovan z 71:65 (21:9, 37:28, 53:42). Derbi ekip, ki se borita za vstop v polfinale, je zasluženo pripadel Laščanom, ki so si odločilno prednost priigrali že v prvi četrtini. Zlatorog se je s peto zmago povzpel na izkupiček 5-3, Ljubljančani pa so v osmih krogih zabeležili štiri poraze in prav toliko zmag.

Do 14. minute so gostje oziroma zgolj dva igralca ( Johnson, Klobučar ) dosegli vsega devet točk, imeli obupen met za tri točke (0:10) in nič kaj boljšega za dve točki (4:11). Laščani so v tem času dosegli že 24 točk, njihova najvišja prednost v prvem polčasu pa je bila 17 točk. Čeprav se je v drugem polčasu ob Johnsonu razigral še Petrov , so imeli tudi gostitelji dovolj razpoloženih igralcev ( Harris, Jevdjić, Mašić ), da se tehtnica ni prevesila na stran Geoplina Slovana. Razlika je bila nekajkrat pet točk, bližje pa Ljubljančani niso prišli.

Košarkarji TCG Mercatorja so premagali Krko s 87:85. Favorizirani Novomeščani so v Škofji Loki doživeli četrti zaporedni poraz in se tako precej oddaljili od ekip, ki se borijo za polfinale lige UPC Telemach. Ločani na drugi strani so dosegli drugo zmago v skupini za prvaka in zapustili dno razpredelnice. Zmaga TCG Mercatorja je povsem zaslužena, saj je vodil večji del srečanja, v dramatični končnici pa so izkušeni domači igralci ohranili mirne živce in natančno roko s črte prostih metov.

Po dveh zaporednih porazih proti Geoplin Slovanu in Union Olimpiji si državni prvaki Heliosa niso smeli privoščiti novega spodrsljaja, zato so tekmo v Kopru odigrali izjemno motivirano in zasluženo visoko slavili. Koper na drugi strani je po treh odličnih predstavah (zmagi proti Slovanu in Krki ter časten poraz z Olimpijo) tokrat razočarala svoje privržence in zabeležila šesti poraz.

Košarkarji Uniona Olimpije so sledili zgledu Heliosa in visoko premagali nasprotnike. © KZS

 
Za košarkarje Uniona Olimpije je bila tekma z Elektro zadnji preizkus pripravljenosti pred zaključnim turnirjem lige NLB v Ljubljani. Odigrana je bila v veliki tivolski dvorani, ki že pričakuje štiri najboljše ekipe regionalnega tekmovanja in v kateri Ljubljančani že dva dni tudi vadijo. Domači strateg Aleksandar Džikić dal priložnost tudi kadetu Mirzu Sarajliji (v enajstih minutah je dosegel deset točk) in mladincu Matic Sirnik (tri točke).
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.