Zmaga Hajduka, šestica Slavena

Branko Ilić je zmagovalno začel svojo ciprsko zgodbo v kvalifikacijeh za Evropsko ligo. Zadovoljni pa so tudi v naši soseščini. Hajduk je slavil z 2:0, Slaven pa kar s 6:0.

Splitski Hajduk je na domačem terenu premagal neugodni Skonto iz Rige z 2:0, zadela sta Ante Vukušić v 34. in Dinko Trebotić v 58. minuti. Čeprav so Splitčani prevladovali na terenu, pa si niso uspeli pripraviti veliko lepih priložnosti, iz svoje prve prave so tudi zadeli, ko je lepo globinsko žogo Franka Andrijaševića izkoristil Vukušić in razveselil gledalce na Poljudu. Strelec prvega gola je bil tudi asistent drugega, ko je izmenjal dvojno podajo s strelcem Trebotićem. V zaključku so gostje dvakrat nevarno zapretili, v zadnjih trenutkih tekme se je z izvrstno obrambo izkazal vratar Goran Blažević in tako 'bili' v Latvijo potujejo z lepo prednostjo.

Manj uspešni so bili nogometaši Osijeka, ki so na svojem Gradskem vrtu izgubili z 1:3 s švedskim Kalmarjem, zato pa so naši južni sosedje lahko zadovoljni s predstavo Slaven Belupa, ki je v Koprivnici kar s 6:0 odpravil severnoirski Portadown.

Crvena zvezda je po prvem polčasu povsem nadigrala beloruski Naftan v Navapolacku in vodila z 0:3, na koncu pa komaj rešila zmago s 3:4, ki pa ji vseeno zagotavlja miren povratni obračun na Marakani. Vojvodina je pred svojim občinstvom odigrala 1:1 proti litovski Suduvi iz Marijampola. Zeta iz Golubovcev je na gostovanju na Finskem pri Jyväskyläju izgubila s 3:2, potem ko je ob polčasu še držala remi, pravo katastrofo pa so doživeli nogometaši nikšićkega Čelika, ki se domov v Črno goro iz Donjecka vračajo s porazom 7:0, Metalurg je bil občutno boljši nasprotnik. Klub makedonskih Albancev, Renova, je bil na domačem igrišču neuspešen proti beloruskemu Gomelu, zabeležil je poraz z 0:2 in tako praktično že zapravil možnosti za napredovanje. Nekaj več upanja za 3. predkrog pa je ohranil skopski Metalurg, ki je v poljskem Chorzowu proti Ruchu zabeležil poraz s 3:1, potem ko je bilo po prvih 45 minutah še 0:0.

V Sofiji je gostovalo Sarajevo, Levski je obračun dobil z 1:0 in si tako pred povratnim obračunom na Koševu priigral pomembno prednost, Široki Brijeg pa je doma proti ekipi St. Patrick's Athletic iz Irske remiziral z 1:1. Največ golov so sicer videli gledalci v bolgarskem Plovdivu, kjer je domača Lokomotiva proti nizozemskemu Vitesseju iz Arnhem odigrala 4:4. Ruski bogataši, igralci Anžija iz Mahačkale, pa so pred domačimi gledalci z 1:0 ugnali Honved iz Budimpešte.