Zmaga Krke, zmaji prekinili črni niz

Košarkarji Olimpije so na domačem parketu prekinili niz porazov v ligi ABA in ugnali ekipo Mega Leks (85:75). Slavila je tudi Krka, Dolenjci so zmagali na vročem terenu v Skopju (60:72).

Košarkarji Krke so zabeležili drugo zaporedno zmago v ligi ABA, glede na to, da jih v naslednjem krogu čaka zadnjeuvrščeni Levski iz Sofije, pa imajo priložnost, da prvič po uvodnih treh krogih tega tekmovanja povežejo tri uspešne nastope. Osma zmaga jih hkrati vrača v igro za zgornji del razpredelnice.

Novomeščani so vodili od prve do zadnje minute. Začeli so z 9:0, najvišjo razliko pa so dosegli na začetku drugega polčasa, ko je bilo 36:22. V zadnji četrtini so gostitelji zaigrali agresivneje, varovanci Aleksandra Džikića niso takoj odgovorili in pet minut pred koncem tekme je bilo 57:57. Sledil je izvrsten odgovor Krke. Chris Booker, Alexis Wangmene in Malcolm Armstead so naredili delni izid 13:0 in odločili zmagovalca.

Omenjeni trije igralci so skupaj dosegli več kot tri četrtine vseh točk Krke. Armstead je zbral 26 točk (met 5:9 za dve točki, 4:7 za tri točke), Booker (20 točk, 13 skokov) je s statističnim indeksom 30 glavni kandidat za MVP kroga, Wangmene pa je dosegel 10 točk, ujel osem odbitih žog in tri ukradel.

Mega padla v Stožicah

Foto: Union Olimpija/Aleš Fevžer Hrovat Dino Murić Union Olimpija Mega Leks Košarkarji Uniona Olimpije so premagali krizo s konca decembra in začetka novega leta. Z drugo zaporedno zmago po uspehu sredi tedna v Franciji so se v ligi Aba povzpeli na 50-odstotno učinkovitost (9-9) ter se vnovič vključili v boj za najvišja mesta.

Pred domačimi gledalci v Stožicah so zasluženo premagali Mega Leks, saj so vodili večji del srečanja in imeli širši nabor razpoloženih igralcev. Z osebnim rekordom sezone v vseh tekmovanjih je izstopal Alen Omić, ki je zbral 20 točk in 12 skokov (indeks 27), dvomestno število točk pa so imeli še Sasu Salin (15, trojke 4:7), Marko Marinović (14 točk, 5 podaj) in Klemen Prepelič (13).

Tako se trenerju Alešu Pipanu sploh ni poznala odsotnost obolelih Halila Kanacevića in Gregorja Hrovata, ki sta tekmo spremljala s klopi. Union Olimpija je po izenačeni uvodni četrtini prevzela pobudo v drugih desetih minutah ter po nizu trojk odšla na odmor z desetimi točkami naskoka. To prednost je v nadaljevanju še povišala, tudi ko so gostje v zadnji četrtini krenili na vse ali nič ter se štiri minute pred koncem približali na 74:68, pa v njenih vrstah ni zavladala panika. Ljubljančani so prednost rutinirano zadržali ter se Mega Leksu oddolžili za najvišji poraz v sezoni v ligi Aba (66:85).