Zmaga Muršaka, poraz Kopitarja

Slovenska predstavnika v ligi NHL sta imela tokrat spremenljiv uspeh, nihče od njiju pa ni vpisal v statistiko vidnejših elementov. Washington je z 2:1 premagal moštvo New York Islanders.

Ekipa Detroit Red Wings je v severnoameriški hokejski ligi NHL v gosteh po podaljšku premagala St. Louis Blues s 4:3, slovenski igralec v vrstah zmagovalcev Jan Muršak pa je v dobrih desetih minutah ostal brez statističnega učinka. Moštvo Los Angeles Kings je doma klonilo pred Phoenix Coyotes z 0:2, Anže Kopitar pa je sprožil štiri strele proti vratom gostov v dobrih 23 minutah igre.

Alex Ovečkin je podal za oba gola Washingtona proti NY Islanders za zmago z 2:1. Braden Holby je zbral 24 obramb za zmagovalce, vključno z najpomembnejšo, ko je obranil strel Matta Moulsona v tretji tretjini, ko so imeli Newyorčani igralca več. Islanders so sicer imeli kar šest priložnosti z igralcem več, a jih niso izrabili. Še strelci: Jason Chimera in Nicklas Backstrom za "prestolničarje" in Michael Grabner za New York.