Zmagi Acronija Jesenic in ZM Olimpije

V drugem kolu avstrijske lige Ebel so jeseniški hokejisti doma premagali celovški KAC z 2 : 1. ZM Olimpija je prav tako doma po kazenskih strelih s 4 : 3 premagala beljaški Pasut VSV.

Jeseniška tekma med domačim Acronijem in celovškim KAC se je začela s predstavitvijo nove jeseniške himne. Jeseničani so z igralcem manj povedli z zadetkom Gregorja Polončiča (25.), v 55. minuti izpeljali še eno lepo akcijo, ki jo je učinkovito zaključil Jurij Goličič. Minuto in pol pred koncem so gostje znižali (Reichel, 59.), v zadnji minuti poskusili še brez vratarja, a so Jeseničani njihov napad zdržali. Zmaga nad KAC z 2 : 1 (0 : 0, 1 : 0, 1 : 1) je prva jeseniška zmaga v letošnji ligi Ebel.

Tudi hokejisti ZM Olimpije so bili na domačem terenu uspešni. Beljaški Pasut VSV so premagali s 4 : 3 (0 : 0, 0 : 2, 3 : 1, 0 : 0, 1 : 0). Povedli so sicer gostje, ki so z golom Gauthierja v 34. in dvema goloma Peintnerja (39., 44.) vodili z 2 : 0, a so jih zmaji z boljšo igro v zadnjem delu tekme ujeli. Najprej je v 44. minuti zadel veteran Tomaž Vnuk, za njim pa še Ralph Intranuovo (48) in Gregory Kužnik (49.). Podaljšek je minil brez golov, o zmagovalcu pa so odločili kazenski streli: še enkrat je za zmaje zadel Intranuovo.