Zmaji do četrte zmage, ostali na dnu

Foto: ABA Union Olimpija - Zagreb Foto: ABA Union Olimpija - Zagreb janković vilfan miheljak predin Foto: ABA Olimpija Zagreb Foto: ABA Union Olimpija - Zagreb Foto: ABA Union Olimpija - Zagreb Foto: ABA Union Olimpija - Zagreb Foto: ABA Union Olimpija - Zagreb Foto: ABA Union Olimpija - Zagreb Foto: ABA Roberson Zlatorog Cibona Foto: ABA Omić Suton Zlatorog Cibona Foto: ABA Grega Mali Zlatorog Cibona Foto: ABA Trifunović Zlatorog Cibona Foto: ABA Grega Mali Zlatorog Cibona Foto: ABA Čohodarević Zlatorog Cibona Foto: ABA Zlatorog Cibona
Union Olimpija je v četrtem kolu jadranske lige prišla do četrte zmage. Tokrat je po podaljšku v Stožicah padel še Zagreb (91:90). Krka je na zadnji nedeljski tekmi izgubila v Beogradu pri Partizanu (63:68). Že v soboto sta ponovno izgubila Zlatorog in Helios, kar pomeni, da je dno lige ABA popolnoma slovensko obarvano.

"To je za nas zelo lepa zmaga. V drugem polčasu smo precej izboljšali obrambo in to je prineslo odločitev. Možnost za zmago smo imeli že v rednem delu tekme, a nam takrat to ni uspelo. Lepo je zmagati ob takšnem vzdušju, pred takšnimi navijači," je takoj po zaključku dvoboja z evroligaškim tekmecem dejal eden izmed ljubljanskih junakov Ben Woodside (19 točk). Ta je sicer v podaljšku zgrešil kar tri od štirih prostih metov, kljub temu pa to ni bilo usodno za zmaje. Dve sekundi pred koncem podaljška je za zmago Zagreba metal Sašo Ožbolt (sedem točk), a ni zadel. Pri zmagovalcih je Damir Markota zbral 24, Ratko Varda pa 20 točk.

Če je Zlatorog doma častno pokleknil pred Cibono, so Domžalčani na gostovanju v Podgorici padli brez izstreljenega naboja. Budućnost jih je namreč nadigrala že v prvem polčasu, tako da je bil drugi del zgolj formalnost. Varovanci Zmaga Sagadina so v prvem delu odpovedali v vseh segmentih igre, tako da Budućnosti ni bilo težko že v prvih desetih minutah doseči 31 točk, polčas pa zaključiti z rezultatom 57:38. V nadaljevanju so Domžalčani prikazali nekoliko boljšo igro, se ob koncu tretje četrtine približali na 65:54, vendar pa zaslužene zmage Črnogorcev niso mogli ogroziti. Helios bo v naslednjem kolu 30. novembra v dvorani Komunalnega centra v Domžalah gostil Union Olimpijo.

Četrti poraz Krke

Košarkarji Krke so doživeli četrti poraz v ligi ABA. Po dobri igri in hrabrem odporu so izgubili na gostovanju pri beograjskem Partizanu, zmagovalcu zadnjih petih sezon jadranske lige. Novomeščani so bili vse do zadnjih minut v igri za presenečenje. Točno tri minute pred koncem je bil rezultat poravnan na 58, nato pa so izkušeni gostitelji nagnili tehtnico na svojo stran, kar pomeni, da Partizan ob Maccabiju in Olimpiji ostaja neporažen v ligi ABA.

Tekma je bila zelo izenačena, saj si nobena ekipa ni priigrala več kot koša ali dveh prednosti. Krka je najdlje ušla na začetku druge četrtine, ko je vodila s 27:22, Beograjčani pa so se do najvišje prednosti prebili prav v zaključku tekme. Zmago jim je prinesel Vladimir Lučić. Najprej je zadel in izsilil dodaten prosti met za vodstvo z 61:58, nato pa je v predzadnji minuti z novim košem za 64:58 zapečatil usodo varovancev trenerja Nenada Trajkovića.

Krka bo v naslednjem kolu (29. 10.) gostila Hemofarm, nato bo gostovala v Podgorici, 12. novembra pa je na sporedu veliki slovenski derbi z Unionom Olimpijo v dvorani Leona Štuklja.

Tretja četrtina usodna za Zlatorog

Košarkarji Zlatoroga so doživeli četrti zaporedni poraz v ligi ABA, tako da z ničnim izkupičkom še naprej zasedajo zadnje mesto na razpredelnici. V naslednjem kolu Laščane čaka še ena zahtevna preizkušnja - Crvena zvezda v dvorani Pionir, pravo priložnost za prvo zmago pa bodo imeli 5. novembra, ko bodo v Treh lilijah gostili zasedbo Širokega Brijega. Zlatorog je presenečenje zapravil v tretji četrtini, v kateri je, potem ko je v prvem polčasu dosegel kar 52 točk, zmogel vsega tri točke in si nabral zaostanek, ki ga v zadnjih desetih minutah ni mogel nadoknaditi. V prvem polčasu, ko sta ekipi v obrambi igrali bolj poletno, so se Laščani dobro upirali favorizirani Ciboni - drugo četrtino so dobili z 29:23, v nadaljevanju, ko so gostje stisnili v obrambi, pa je bilo košev veliko manj. Tako je Jure Škifić po 14 točkah v prvem polčasu, v drugem dosegel le dve, Daniel Vujasinović je s težavo organiziral napade in le najboljši strelec Vladimir Panić je držal korak z Zagrebčani. Ti so imeli pred zadnjimi desetimi minutami devet točk prednosti in četudi so se varovanci trenerja Rada Trifunovića v zaključku tekme približali na pet točk zaostanka, poraza niso mogli preprečiti, saj je bila Cibona preveč razpoložena izza črte 6,75.