Zmaji klonili na gostovanju

Košarkarji Petrola Olimpije so v 12. krogu lige Aba izgubili z Igokeo z 78:86 (16:24, 32:48, 52:72).

Košarkarji Petrola Olimpije so drugič zapored zapustili parket lige Aba razočarani. Potem ko so v prejšnjem krogu izgubili v Zadru, so tokrat padli v Laktaših pri Igokeji. Za Ljubljančane je to sedmi poraz, ki jih je pahnil v spodnji del razpredelnice.

Bolj kot oba poraza v oči bode nemoč izbrancev Gašperja Okorna. Resda so nastopili precej oslabljeni, vendar tako v Zadru kot tokrat v BiH niso bili niti blizu uspeha. Zadar jih je v prvem polčasu nadigral za več kot dvajset točk, Igokea pa je imela po prvih dvajsetih minutah prednost 48:32, po treh četrtinah  že 72:52. Na koncu je zasluženo slavila z višjo razliko, kot je izgubila prvo tekmo v Stožicah.

Od desetih igralcev, ki jih je imel na voljo Okorn, so največ točk dosegli Jordan Morgan (20, met 9:14), Devin Oliver (18, 6 skokov) in Domen Lorbek (16, trojke 4:7).

Petrol Olimpija bo v 2017 odigrala še eno tekmo v ligi Aba, in sicer bo 23. decembra ob 17. uri gostila Cibono.