Zmaji naleteli na sedmico

Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 34. kroga lige Ebel izgubili na gostovanju v Szekesfehervarju z 0:7 (0:2, 0:3, 0:2).

Ljubljanski hokejisti so leto 2015 začeli tako, kot so končali 2014. S porazom, a potem ko so pred dvema dnevoma bili pol tekme enakovreden tekmec v Linzu, pa je bila tokrat madžarska zasedba iz Szekesfehervarja pretrd oreh in tudi po zaslugi nekdanjega člana tivolske ekipe Franka Banhama, ki se je po odsluženi kazni vrnil v moštvo, gladko premagala zeleno-bele, ki so pokazali eno najslabših predstav v sezoni.

Zmaje je do prvega prejetega gola nad vodo držal vratar Andy Chiodo, ki je kljub dvema prejetima goloma v prvi tretjini ustavil kar 17 strelov. Ko je v drugem delu dobil še dva gola, spet enega ob številčni prednosti, je mesto med vrtnicama prepustil Alešu Sili. A tudi on je do konca prejel še tri gole, Fehervar je skupno kar štiri dosegel z igralcem več. V oči pa bode tudi podatek, da so si kar trikrat Ljubljančani prislužili kazen zaradi pošiljanja ploščka prek ograde, skupno pa so si imeli za celo tretjino kazni, kar je bila voda na mlin že tako razigranim gostiteljem. Edino pravo priložnost za Ljubljančane je imel Tom Zanoški v 40. minuti, a je streljal mimo gola.