Zmaji po vodstvu sklonjenih glav iz Celovca

Ljubljanski hokejisti so na gostovanje na Koroškem doživeli poraz.

SŽ Olimpija se je še drugič v desetih dneh pomerili s sosedi z druge strani Karavank na njihovem ledu. Prvo tekmo so z golom v končnici dobili s 3:2, danes pa so se KAC oddolžil in slavil (3:1).

Po porazu v prejšnjem krogu so zeleno-beli v Celovec tokrat prišli kot druga ekipa lige, v aktualnih prvakih pa so naleteli na podobno trdega tekmeca kot na prejšnji tekmi. Le da so tokrat domači imeli tudi podporo s tribun, v Avstriji so namreč med tekmama sprostili omejitve, tako da se je v dvorani zbralo 1700 navijačev.

NHL Kopitar Kraljem s prekrasnim zadetkom prinesel zmago proti Floridi

A ti vsaj v prvem delu niso bili zadovoljni. Trdna predstava izbrancev Mitje Šivica, na čelu z zanesljivim vratarjem Žanom Usom - na klopi je bil prvič po poškodbi spet Paavo Holsä; in napadalna uvodna tretjina sta poskrbeli za vodstvo gostov. V uvodu sta imela priložnosti Jaka Šturm in Sebastien Piche, pa tudi prvi strelec lige Guillaume Leclerc, po nasprotnem napadu tudi Daniel Murphy ter Žiga Pance. Prav kapetan ljubljanske ekipe je nato premagal vratarja Sebastiana Dahma, potem ko je podajo Anžeta Ropreta pred golom spremenil v zadetek.

Druga tretjina je bila za Ljubljančane predvsem garanje v obrambi. Gostje so si namreč prislužili tri izključitve, domači pa so močno pritisnili. Tako je imel Us precej dela, toda na drugi strani sta imela priložnosti tudi Žan Jezovšek in Nik Simšič. Toda Us je klonil tik po izteku kazni v 36. minuti, ko ga je z močnim strelom premagal Manuel Ganahl. Tik pred koncem tretjine so domači menili, da je Thomasu Kochu plošček uspelo spraviti čez golovo črto, a so sodniki po ogledu posnetka potrdili, da zadetka ni bilo.

V zadnji tretjini je bila igra odprta s priložnostmi na obeh straneh. Dahm je ustavil poskusa Picheja in Simšiča, potem pa je KAC prišel do prvega vodstva. Celovčani so v 49. minuti spretno izigrali ljubljansko obrambo in zadeli za 2:1.

Potem pa je sledila končnica, ki je bila preslikava prejšnje tekme, toda tokrat ne v ljubljansko korist. Po protinapadu so namreč domači v 57. minuti dosegli zadetek za 3:1, tega zaostanka pa slovenski zasedbi ni več uspelo izničiti, tudi ne ob poskusu brez Usa v zadnji minuti.