Zmaji za začetek potopili Mornar

Košarkarji Petrol Olimpije so v uvodni tekmi nove sezone regionalne lige doma prepričljivo ugnali Mornar Bar.

Košarkarji Petrola Olimpije so osemnajsto sezono lige Aba začeli z zmago. V dvorani Stožice so prepričljivo premagali črnogorski Mornar (87:66).

Superpokal Poraz Olimpije, prva lovorika pa v rokah Primorcev

Za Ljubljančane je to prva zmaga v tej sezoni na uradnih tekmah po dveh porazih v superpokalu lige Aba in superpokalu Slovenija, hkrati pa dobra spodbuda pred nadaljevanjem lige ABA, gostovanjem pri Partizanu (6. 10.), uvodnem krogu v ligi prvakov doma proti Strasbourgu (9. 10.) in začetkom lige Nova KBM, 11. oktobra v gosteh pri Krki.

Podatek, da so gostje iz Bara le enkrat izenačili rezultat in to pri začetnih 8:8, zgovorno priča o prevladi Petrola Olimpije. Varovanci trenerja Zorana Martića so do prve občutne prednosti prišli na začetku drugega polčasa, 47:33, zmago pa so si imeli v žepu na začetku zadnje četrtine, ko se je razlike povzpela na 71:51.

Pet domačih igralcev je imelo dvomestno število točk. Po 16 sta jih zbrala Blaž Mesiček (7 podaj, 5 skokov, indeks 29) ter kapetan Mirza Begić (9 skokov, indeks 27), 14 jih je prispeval Dražen Bubnić (trojke 4:6), po 11 pa sta jih zbrala Miha Lapornik (5 podaj) in Jan Špan.

Drugi slovenski predstavnik v ligi ABA, novomeška Krka, bo v ponedeljek gostoval pri prvaku iz Podgorice, Budućnosti.