Berlusconi zapustil bolnišnico

Foto: Žurnal24 Berlusconi bo moral po odhodu iz bolnišnice počivati. (Foto: Reuters) Foto: Žurnal24 Silvio Berlusconi, napad, Milano, kipec, operacija Foto: Žurnal24 Silvio Berlusconi, bolnišnica, balkon, varnostnik, Milano, napad Foto: Žurnal24 Silvio Berlusconi, napad, Milano, kipec, operacija Foto: Žurnal24 Silvio Berlusconi, napad, Milano, kipec, operacija Foto: Žurnal24 Silvio Berlusconi, napad, Milano, kipec, operacija Foto: Žurnal24 Silvio Berlusconi, vila, Arcore, Milano
Po štirih dneh zdravljenja je italijanski predsednik Silvio Berlusconi zapustil bolnišnico v Milanu.
Oglej si celoten članek

Italijanskega premierja Silvia Berlusconija so v nedeljo zvečer odpeljali v milansko bolnišnico, potem ko ga je na shodu napadel moški. 73-letni premier je ves čas tožil zaradi bolečin v vratu, imel je glavobole, težko je jedel, zato so se zdravniki včeraj odločili, da ga obdržijo na opazovanju še eno noč.

Berlusconi je bil po treh dneh in štirih nočeh v bolnišnici danes še vedno videti precej slabo. Z obliži na nosu in ustih je skozi šipo limuzine pozdravljal pred bolnišnico zbrano množico. Odpeljali so ga naravnost v njegovo vilo v mestu Arcore pri Milanu, na vhod vile pa so izobesili napis "Dobrodošel doma“.

Doma bo moral počivati dva tedna, odpovedati pa bo moral kar nekaj obveznosti, med drugim udeležbo na podnebni konferenci v Köbenhavnu.

Napad pa je navdihnil rokodelce, ki že prodajajo božične kipce premierja z okrvavljenim obrazom.

Skorajšnji obisk lepotne klinike
Po navedbah italijanskih in švicarskim medijev se bo premier že v naslednjih dneh odpravil v zasebno kliniko v švicarskem kantonu Ticino, kjer bodo poskrbeli, da na njegovem obrazu ne bo ostala niti sled nedeljskega napada. V kliniki Ars Medica v Ticinu so Berlusconija leta 2003 lepotno operirali.

Aretirana dva moška
V nedeljo je duševni bolnik Massimo Tartaglia v Berlusconija vrgel miniaturno repliko milanske gotske katedrale, pri tem pa mu je izbil dva zoba, zlomil nos in poškodoval ustnico. Napadalec, ki mu grozi do pet let zaporne kazni, ostaja v preiskovalnem zaporu. Policisti so včeraj aretirali še enega moškega, ki je poskušal vstopiti v bolniško sobo, kjer je bil premier.

Napad na Berlusconija je zanetil številne debate po Italiji. Nekatere spletne strani in forumi po navedbah premierjeve stranke opominjajo na sovraštvo do Berlusconija ter poveličujejo napadalca za njegova dejanja.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.