"Božji ljudje" so se vlekli za brade

Your browser doesn’t support HTML5 video

Pred samostanom Gračanica na Kosovu je v nedeljo prišlo do fizičnega obračuna med menihi, ki podpirajo odločitev srbske pravoslavne cerkve, in menihi, ki podpirajo odstavljenega škofa Artemija.
Oglej si celoten članek

Po informacijah, ki jih povzema srbski Press online, je do pretepa menihov prišlo po tem, ko je poskušala skupina ljudi pod vodstvom razjarjenih menihov vdreti v samostan, da bi zavarovali škofa Artemija. V obračunu "božjih ljudi" ni bilo poškodovanih, saj so črne razsežnosti pretepa preprečili pripadniki KFOR-ja.

Odstavitev zaradi sumljivih poslov
Sveti arhierejski sinod srbske pravoslavne cerkve je pred kratkim zaradi sumljivega poslovanja razrešil škofa Artemija in na njegovo mesto kot administratorja postavil upokojenega škofa Atanasija Jevtića.

Škof Atanasij je v nedeljo tudi službeno prevzel dolžnosti administratorja in maševal pred okoli 200 verniki. Do pretepa menihov je prišlo takoj po maševanju.

Press dodaja, da so se menihi med obračunom medsebojno vlekli za brade, po pretepu pa so nekateri celo preskočili vhod in poskušali nasilno vdreti v samostan.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.