Pentagon je na omrežju X sporočil, da so ameriške sile "na morju prestregle in s pravico do vkrcanja na ladjo brez državne pripadnosti izvedle inšpekcijo na ladji M/T Majestic X, ki je prevažala nafto iz Irana". Objavili so tudi posnetke ameriških vojakov, ki se s helikopterjev po vrvi spuščajo na palubo velikega tankerja.
Dodali so, da je operacija potekala na območju pristojnosti ameriškega indo-pacifiškega poveljstva, ki nadzoruje obsežno regijo, ki vključuje Tihi in Indijski ocean. Natančnejše lokacije pa niso navedli.
Poudarili so, da bodo "še naprej izvajali globalne operacije pomorskega nadzora, da bi prekinili nezakonite mreže in prestregli ladje, ki zagotavljajo materialno podporo Iranu".
Pentagon je že v torek sporočil, da je ameriška vojska v Indijskem oceanu prestregla tanker M/T Tifani, proti kateremu veljajo sankcije v okviru prizadevanj za "prekinitev nezakonitih mrež", ki podpirajo Iran. Plul naj bi pod zastavo Bocvane.
ZDA so od začetka blokade Hormuške ožine prestregla že več deset plovil, vendar ne blizu Irana, temveč v bolj oddaljenem Indijskem oceanu, navaja britanski BBC.
Kaj so nafto enostavno olastninili?
Absolutno sem proti vsemu, kar se dogaja v tej ožini, ampak dejstva sta dva: Iranci imajo osnovo , da pogojujejo …
Tako je, če kriminalec vodi najmočnejšo državo.....