"Evropa si želi vojne! Igra se z ognjem!"

Foto: Profimedia
Foto: Profimedia
Madžarski premier je spregovoril o varnostnih razmerah po svetu.
Oglej si celoten članek

Madžarski premier Viktor Orban je v petek dal svoj običajni intervju za Kossuth Radio. Pogovor se je začel z vojnimi temami, Orban pa je dejal, da je svet na začetku oboroževalne tekme. Primerjal je trenutne varnostne razmere v svetu s preteklostjo.

"Če iščemo vzorce iz preteklosti, se pojavita dve analogiji: ena je obdobje pred drugo svetovno vojno, ko je Hitler napredoval in nihče ni imel poguma, da bi ga pravočasno ustavil; druga pa je predvečer prve svetovne vojne, ko so si vsi resnično nekaj želeli, a nihče ni hotel velike vojne, pa se je ta vseeno zgodila," je dejal.

Orban je primerjal današnje razmere s tistimi tik pred začetkom prve svetovne vojne in evropske voditelje obtožil, da se "igrajo z ognjem", navaja Dnevnik.hr.

"Govorijo stvari, ki jim ne bi verjeli. Na visokih srečanjih se govori o oboroževanju Nemčije, Ursula von der Leyen pa trdi, da moramo biti v petih letih pripravljeni na vojno." Po njegovem mnenju se Evropa premika proti vojni, zaradi česar se mora Madžarska postaviti na stran miru. "Evropa si želi vojne, čeprav so Rusi že dosegli točko, da sprejmejo premirje," je poudaril.

Foto: Profimedia Ursula von der Leyen Razen evropskih voditeljev si želijo vojne le Ukrajinci, a po besedah ​​madžarskega premierja bijejo domoljubno vojno, zato je to razumljivo.

Vendar pa zdaj Amerika noče vojne, celo Rusija je dosegla točko, trdi, ko bi bila pripravljena skleniti premirje ali mir pod določenimi, zdaj že dobro znanimi pogoji. Evropa pa še vedno želi financirati vojno v Ukrajini, čeprav, pravi, velja zmotno prepričanje, da je v tej vojni mogoče doseči vojaško zmago.

Izpostavil je, da si pravega miru želijo le ZDA. "Medtem lahko vidimo, da se v Evropi, na primer na Slovaškem ali Češkem, oblikujejo vlade, ki so zavezane miru, in pričakuje se, da se bo ta trend nadaljeval," je dejal in dodal, da mora Madžarska zagotoviti, da v razpravi med Združenimi državami in Evropo zmagajo Američani, ker so zavezani miru. Vatikan si po njegovih besedah ​​želi enako.

dezurni@styria-media.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 88

  • 09:14 2. November 2025.

    Nemčija kot da se hoče maščevati Rusiji za poraz Nemčije v II. sv. vojni!

  • 19:40 1. November 2025.

    A kletni troli niso dobili za pingo sok in poli salamo,ker jih ni?!!!

  • 07:48 1. November 2025.

    V nekih pogledih, ki jih je predstavil Orban ima popolnoma prav. Razen v tej trditvi , da si ZDA želijo …

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.