Haaški obsojenec videl Jezusa

Foto: Žurnal24 Dario Kordić med poveljevanjem leta 1993.
Vojni zločinec Dario Kordić se je med prestajanjem zaporne kazni tako poduhovil, da je že dvakrat videl podobo Jezusa Kristusa.
Oglej si celoten članek

Haaško sodišče je nekdanjega hrvaškega podpredsednika Daria Kordića zaradi pregona muslimanov v osrednji Bosni obsodilo na 25 let zaporne kazni. Kordić je od leta 2006 zaprt v najbolj varovanem zaporu v Avstriji, Karlaua v bližini Gradca.

Očitno pa se je Kordić tako poduhovil, da je v svoji celici domnevno že dvakrat videl Jezusa Kristusa. Pojasnil je, da je vera postala smisel njegovega življenja in da je zato ostal tako duhovno močan.

Kordić, ki se je rodil v Sarajevu in študiral politologijo, je bil kasneje član stranke HDZ-BiH. Med bosansko-hrvaškim konfliktom je imel zelo pomembno vlogo pri oblikovanju Hercegbosne.

Leta 1997 se je prostovoljno predal haaškemu sodišču in trdil, da ni kriv obtoženih dejanj. Obtožnica ga je bremenila sodelovanja pri genocidu v Lašvanski dolini, poboja v Ahmičih, kjer so vojaške enote pod njegovim poveljstvom leta 1993 mučile in pobile 113 ljudi. Prav tako so ga nekateri dokazi bremenili, da je sodeloval v zločinih nad civilisti v bližini Zenice.

Leta 2001 ga je sodišče obsodilo na 25-letno zaporno kazen.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.