Indijci se bodo naučili pisati

Foto: Žurnal24 Otroci šolo najpogosteje opustijo, ker si morajo zaslužiti za preživetje.
V Indiji so sprejeli zakon, ki uvaja obvezno in brezplačno osnovnošolsko izobraževanje.
Oglej si celoten članek

Podatki o nepismenosti v Indiji so nepredstavljivi: okoli 35 odstotkov prebivalcev je nepismenih, najslabše je pri ženskah – le približno polovica Indijk zna brati.

Zato je indijski parlament skoraj 60 let po razglasitvi neodvisnosti države sprejel zakon, ki uvaja obvezno in brezplačno šolanje za otroke med 6. in 14. letom starosti. Po novem zakonu bo četrtina mest v zasebnih šolah rezervirana za revne otroke, gradili pa bodo tudi nove šole.

Kriva je revščina
Statistični podatki kažejo še, da polovica indijskih otrok sploh ne hodi v šolo. Več kot 50 odstotkov pa jih šolanje opusti med 11. in 12. letom. Vzrok za to je revščina, številnih otrok starši ne morejo preživljati, zato si morajo že v rani mladosti poiskati delo, za druge pa so stroški za učbenike in uniforme enostavno previsoki.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.