Iran prst uperil v Izrael, to sporočajo

Foto: Profimedia Abas Aragči
Foto: Profimedia Abas Aragči
Iranski zunanji minister Abas Aragči je v sredo zanikal, da iranske oblasti po množičnih protestih načrtujejo usmrtitve.
Oglej si celoten članek

V intervjuju za Fox News je iranski zunanji minister Abas Aragči dejal, da "ni nobenega načrta za obešanje ljudi". Ob tem je ponovil obtožbe, da za eskalacijo med protesti stoji Izrael. Po besedah Aragčija so po desetih dneh mirnih protestov zaradi iranskih gospodarskih težav sledili trije dnevi nasilja. Krivdo za to je naprtil Izraelu in zatrdil, da so se razmere v državi umirile, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

V proteste so se po njegovih besedah infiltrirali tuji "teroristični elementi z načrtom, da povzročijo veliko število smrti, da bi izzvali ameriškega predsednika Donalda Trumpa, da vstopi v konflikt in začne novo vojno proti Iranu".

Pred tem je Trump v sredo zvečer ob sklicevanju na visoke iranske vire dejal, da je prejel informacije, da v islamski republiki ne nameravajo izvršiti smrtnih kazni. Pred tem je v začetku tedna tamkajšnjim oblastem zagrozil s posredovanjem, če bi te začele obešati protestnike.

Življenje 26-letnika še v nevarnosti

Iranske oblasti v sredo niso izvedle načrtovane usmrtitve 26-letnega Iranca, aretiranega med protesti, je medtem sporočila norveška skupina za človekove pravice Hengaw. Ne glede na to je opozorila, da je življenje na smrt obsojenega protestnika še vedno v nevarnosti, saj da so oblasti usmrtitev preložile, poroča AFP.

Usoda pretresla svet Tega mladeniča bodo usmrtil: Dali so mu 10 minut, da se poslovi od družine

Po podatkih organizacije za človekove pravice Iran Human Rights (IHR) s sedežem v Oslu je bilo med nasilnim zatiranjem protestov, ki so v Iranu izbruhnili konec decembra, ubitih najmanj 3428 ljudi, na tisoče pa pridržanih.

dezurni@styria-media.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

  • 08:12 15. Januar 2026.

    Iran bi moral obesiti izraelske morilce !

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.