Kriv zlorabe semeniščnika

Foto: Žurnal24 Edgar Storni je odstopil leta 2002. (Foto: BBC Mundo)
Bivšega nadškofa argentinske Rimokatoliške cerkve Edgarja Stornija so zaradi spolne zlorabe semeniščnika obsodili na osem let zapora.
Oglej si celoten članek

73-letni Edgar Storni bo zaradi starosti do izteka kazni ostal v hišnem priporu na posesti, ki je v lasti nadškofije Cordoba. Zloraba, do katere je prišlo leta 1992, je v javnost prišla šele leta 2000, in sicer po tem, ko je tamkajšnji novinar napisal knjigo o zlorabah semeniščnikov v tej nadškofiji. Storni je s svoje funkcije odstopil dve leti kasneje.
 
Žrtev zlorabe je dejala, kako si lahko končno oddahne in nadaljuje s svojim življenjem, medtem ko odvetnik bivšega nadškofa trdi, da je njegova stranka obsojena na temelju nepreverjenih informacij in pristranskega pričanja.
Storni je sicer že četrti argentinski duhovnik, ki je obsojen zaradi spolne zlorabe.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.