Lažnivi kljukec Sarkozy

Foto: Žurnal24 Fotografija, ki jo je Sarkozy objavil na svojem Facebook profilu. Posneta naj bi
Mediji dokazujejo, da francoski predsednik Nicolas Sarkozy ni sodeloval pri rušenju Berlinskega zidu, kot je zagotavljal v zadnjih dneh.
Oglej si celoten članek

Sarkozy je v nedeljo, dan pred obletnico padca Berlinskega zidu, na svojem Facebook profilu objavil, da je pred 20 leti sodeloval pri rušenju zidu.

Sarkozyjeva zgodba
''Zjutraj 9. novembra smo  glede na vesti iz Berlina videli, da se v nemškem razdeljenem mestu pripravlja sprememba. Z Alainom Juppeom sva takoj odšla v Berlin, saj sva hotela sodelovati pri spremembah,'' je zapisal francoski predsednik. Tedanji namestnik pariškega župana Juppe in Sarkozy sta tako krenila proti Brandenburškim vratom, kasneje sta odšla na vzhodno stran mesta in odlomila koščke zidu.

Mediji vedo drugače
Francoski časnik pa je izbrskal nekatere podrobnosti tistega dne, ki Sarkozyjevo zgodbo postavljajo pod vprašaj. Tako pri časniku trdijo, da so v svojih arhivih našli vest, da je bil na dan padca zidu Juppe na nekem sprejemu v Parizu. Poleg tega je dan po padcu Berlinskega zidu Juppe dogajanje v Nemčiji komentiral, vendar ni niti omenil, da bi bil dan pred tem v Berlinu.

Še bolj pa zgodbo zaplete pripoved Francoisa Filona. Ta pravi, da je tistega večera srečal mladega politika Alaina Madelina. Ta pa trdi, da je bil v Berlinu dan po zrušenju ali še kasneje.

Vse za središče pozornosti
Sarkozyjev urad kljub vsemu vztraja, da je predsednik sodeloval pri dogodku, ki je preusmeril tok zgodovine. V Franciji pa je okoli tega že nastala prava afera, saj je številni državljani menijo, da želi s takimi potezami Sarkozy le preusmerjati pozornost nase.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.