Madžarske oblasti so po poročanju New York Posta v Budimpešti aretirale 30-letnega bolnišničnega delavca, osumljenega nezakonite uporabe človeških trupel. Preiskovalci so v njegovem stanovanju odkrili več delov teles, med njimi tudi kožo z obraza, spodnji del noge, možgane, roko, lobanje, srce v kozarcu in kosti.
Po navedbah policije je osumljenec med zaslišanjem povedal, da ga človeški telesni ostanki "posebej privlačijo", ter priznal, da je nekatere pripravil in zaužil kot hrano. Forenziki medtem še ugotavljajo, ali najdeno srce pripada človeku ali živali.
O svojem "hobiju" govoril družini in prijateljem
Moški je zaposlen kot prevoznik bolnikov v bolnišnici v Budimpešti. Policija navaja, da ga zanimata anatomija in patologija ter da rad secira živali.
Preiskovalci sumijo, da je ostanke odnašal z delovnega mesta ter z zapuščenih pokopališč na Madžarskem in v sosednji Slovaški. Njihov izvor in identiteta pokojnih za zdaj še nista znana.
Po navedbah oblasti je osumljenec o svojem zbiranju kosti govoril tudi družini in prijateljem, svojo zbirko pa je fotografiral. Policija mu je zasegla računalnik, prenosnike, tablice, mobilne telefone, SIM-kartice in podatkovne kartice.
Obseg kaznivih dejanj, ki mu jih očitajo, bi se lahko po nadaljnji preiskavi še razširil.
Le s katerim delom moškega si je privoščil hot dog..?