Južni del britanskega otoka je zajelo močno deževje in neusmiljen veter. Že včeraj je napadlo toliko dežja, da se je na ravnih površinah nabralo za dober centimeter vode. Hitrost vetra se giblje med 30 in 35 m/s.
Okoljska agencija že poroča, da zaradi zemeljskih plazov in izruvanih dreves, ki so padla tudi na železniško progo v nekaterih predelih države oviran promet. Najhuje naj bi bilo v Walesu, natančneje v Pembrokeshiru, kjer so številni potniki zaradi poplav obtičali v vozilih. Okoljska agencija še opozarja, da so poplave možne vsaj na 24 območjih.
Zaradi visokih valov in močnega vetra pa v Hampshiru, Zahodnem Sussexu, Dorsetu in Južnem Walesu obstaja nevarnost, da bo morje poplavilo.
V Devonu in Somersetu je s številnih streh odneslo streho, Whiptonu in Exeteru pa je hiše uničila poplava.
Nevihta naj bi se v popoldanskih urah pomaknila proti vzhodu države. Sicer pa vremenoslovci napovedujejo, da naj bi se padavine do nedelje že umirile.