Novinarka obsojena na 8 let zapora

Foto: Žurnal24
Iransko sodišče je ameriško novinarko, 31-letno Roxano Saberi, zaradi vohunjenja za ZDA obsodilo na osem let zapora.
Oglej si celoten članek

Do odločitve sodišča je prišlo kljub pozivom ameriške državne sekretarke Hillary Clinton, naj Saberijevo izpustijo. Njena obsodba velja za eno strožjih kazni zaradi obtožb na račun iranske varnosti. Iranske oblasti so v začetku meseca proti Saberijevi tudi uradno vložile obtožnico zaradi vohunjenja.

Saberijeva je obtožena zaradi vohunjenja za ZDA. © AFP

 
31-letna Roxana Saberi , ki so jo priprli januarja, je med drugim delala za britanski BBC in ameriški NPR. Sprva so jo obtožili kupovanja alkohola in opravljanja novinarskega dela brez veljavne novinarske izkaznice, kasneje pa so obtožnico razširili z obtožbo vohunjenja za ZDA.

Na iranskem zunanjem ministrstvu so njeno aretacijo januarja utemeljili s tem, da ji je akreditacija potekla že leta 2006 in da odtlej dela na črno.

Saberijeva, ki ima ameriško in iransko državljanstvo, je odrasla v Dakoti v ZDA. Njen oče je Iranec, mati pa Japonka. V Iranu je živela šest let, tam je namreč študirala in delala za več medijev.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.