Obsojen oče kloniranega psa

Foto: Žurnal24 Tožilstvo je zaradi goljufije, poneverbe več sto tisoč evrov in kršitev bioetike
V Seulu so na dve leti pogojne zaporne kazni obsodili južnokorejskega znanstvenika Hvanga Vu Suka, ki je nekoč veljal za pionirja kloniranja.
Oglej si celoten članek

Sodišče ga je po treh letih sojenja spoznalo za krivega prevare in kršenja zakonov o bioetiki, saj se je izkazalo, da je ponaredil rezultate dveh študij izvornih celic.

Leta 2005 je 56-letni znanstvenik v članku za ameriško strokovno revijo Science presenetil z novico, da mu je uspelo izdelati 11 linij izvornih celic, ki naj bi prvič v zgodovini gensko povsem ustrezale celicam poškodovanih oziroma obolelih pacientov. Na podlagi rezultatov bi lahko po meri bolnika izdelali organe, ki jih pacientov organizem ne bi zavrnil.

Kmalu so se potrdili sumi drugih znanstvenikov, da so rezultati ponarejeni, Science pa je moral umakniti obe študiji. Za ponarejeno se je nato izkazala še ena raziskava o kloniranju psa, ki mu jo je v resnici sicer uspelo izvesti.

 

 

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.