Tretjič v zadnjih dveh letih
|
|
Vandali so muslimanski del omenjenega pokopališča napadli že tretjič v zadnjih dveh letih. Aprila lani so oskrunili 148 grobov, leta 2006 pa 52. Tokratni incident sicer sovpada z začetkom najpomembnejšega muslimanskega praznika, žrtvovanja eid al adha (kurban bajram). |
Sarkozy dejanje ostro obsodil
Francoski predsednik Nicolas Sarkozy je dejanje že ostro obsodil in ga označil za odvraten rasizem. Dejal je, da je to podlo in odvratno dejanje, ki je usmerjeno proti muslimanski skupnosti v Franciji in sramoti spomin na vse borce iz prve svetovne vojne.
Francoski svet za muslimansko vero, ki predstavlja številne muslimanske skupine v Franciji, je prav tako obsodil ta sovražna, odvratna in škandalozna dejanja ter izrazil pričakovanje, da bodo oblasti ugotovile, kdo je za napad odgovoren. Francoska notranja ministrica Michele Alliot-Marie je sicer povedala, da policija incident že preiskuje.