Po prijavi izginotja stekla obsežna iskalna akcija, nato prišla žalostna vest

Foto: Profimedia
Foto: Profimedia
Na Tirolskem se je znova sprožil plaz in pod seboj pokopal dva deskarja.
Oglej si celoten članek

Na Tirolskem je prišlo do hude nesreče. V nedeljo je plaz na ledeniku Stubai zasul dva deskarja. Potem ko se nista vrnila domov in sta bila prijavljena kot pogrešana, so sprožili iskalno akcijo. Pozno istega večera so našli trupli obeh domačinov.

Malo pred 18. uro sta bila 37-letna domačina prijavljena kot pogrešana, saj se nista vrnila domov. Med začetno preiskavo so avtomobil enega od moških našli na parkirišču smučišča ob 18.55.

Foto: Profimedia Snežni plaz Ker moških ni bilo mogoče najti na dolinski postaji, v bližnjih restavracijah ali drugih gostinskih lokalih, se je okoli 19.30 začela obsežna iskalna akcija. Sodelovali so gorska reševalna ekipa Neustift, vodniki psov iz tirolske gorske reševalne službe, prostovoljno gasilsko društvo Neustift, policijski helikopter in alpska policija. Uporabljeni so bili tudi droni.

"Vzporedna raziskava sledenja mobilnih telefonov je identificirala območje iskanja med gorsko kočo Dresdner Hütte in dolinsko postajo Gamsgarten. Z uporabo posnetkov dronov je bilo med iskanjem ugotovljeno, da se je na odprtem smučišču v bližini Mutterbergla na nadmorski višini 2115 metrov sprožil plaz," je sporočila policija. Na območju mesta sprožitve plazu so našli tudi dve smučarski sledi, poroča Kronen Zeitung.

Foto: Profimedia reševalni helikopter Plaz je bil dolg približno 300 metrov. Malo pred 22. uro so se uresničili najhujši strahovi. Reševalci so na ostankih plazu zaznali signala dveh plaznih oddajnikov. Takoj zatem so gorski reševalci rešili oba zasuta deskarja na snegu. Vendar je zdravnik nujne medicinske pomoči lahko le potrdil smrt obeh moških.

Sneženje čez konec tedna in vse do ponedeljka zvečer je povečalo nevarnost pred plazovi v zahodni Avstriji, predvsem na  Tirolskem in v Voralbergu. Od ponedeljka bo v delih Tirolske in Vorarlberga nad gozdno mejo veljalo opozorilo pred plazovi četrte stopnje na petstopenjski lestvici.

dezurni@styria-media.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.