Pod morjem kip Kristusa

Foto: Žurnal24 Sudac ne skriva, da je pred posvetitvijo živel običajno življenje, ki je vključe
Kontroverzni hrvaški duhovnik Zlatko Sudac je po slikanju s krvjo prišel na novo idejo. Odločil se je, da bo pod morjem na zadrskem območju postavil kip Jezusa v naravni velikosti.
Oglej si celoten članek

V morski votlini pri otoku Premuda si želi duhovnik Zlatko Sudac postaviti bronast kip Jezusa Kristusa, ki bo v naravni velikosti. Posvečen bo vsem, ki so umrli na morju. Sudacu manjka le še dovoljenje zadrske občine.

Njegova knjiga Zlatko Sudac – pogovori se je za las izognila prepovedi Vatikana, je pa ta uspel prepovedati njen ponatis.

Sudac je na idejo prišel med potapljanjem. Kristus bi po njegovem mnenju popestril turistično ponudbo in postal del potapljaške poti. Ne izključuje niti možnosti, da bi pod morjem kdaj pa kdaj opravil mašo.

A tudi tokrat je njegova ideja dvignila veliko prahu. Že prej je bil namreč znan kot umetnik, ki slika s krvjo, zdaj pa še kip Jezusa 12 metrov pod morjem.

"Samo psihiater lahko komentira takšno idejo," je za Jutarnji list izjavil umetnostni zgodovinar Zvonko Maković.

Na Facebooku pa se je celo oblikovala skupina z imenom Varujmo morsko dno – kdo potrebuje ribokatoliško cerkev?

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.