Protesti zaradi vukovarske trojke

Foto: Žurnal24 Miroslava Radića, enega od poveljnikov vukovarske trojke, je sodišče v Haagu opr
Približno 100 sorodnikov vukovarskih žrtev in ljudi, ki so preživeli tragedijo na Ovčari leta 1991, je protestiralo pred haaškim sodiščem.
Oglej si celoten članek

Po poročanju hrvaškega radia so zbrani pred vhodom na Mednarodno sodišče za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije v Haagu ob geslu "Žrtve iščejo pravico" nosili fotografije ubitih in pogrešanih ljudi iz Vukovarja. Izražali so ogorčenje zaradi nedavne razsodbe sodišča proti trem poveljnikom nekdanje JLA za pokol na Ovčari po padcu Vukovarja novembra 1991. Predstavniki protestnikov so se srečali z glavnim tajnikom haaškega sodišča Hansom Holthuisom, ki so mu predali pismo s kritiko omenjene razsodbe. Po mnenju protestnikov haaško sodišče ni upravičilo pričakovanj žrtev niti izpolnilo svoje dolžnosti, je še poročal hrvaški radio.

Haaško sodišče je konec septembra obsodilo Mileta Mrkšića na 20 in Veselina Šljivančanina na pet let zapora, Miroslava Radića pa je oprostilo obtožb za umore približno 260 civilistov in ujetih hrvaških vojakov, ki so jih napadalci na Vukovar večinoma odpeljali iz mestne bolnišnice. Prvostopenjska razsodba, na katero je haaško tožilstvo napovedalo pritožbo, je izzvala presenečenje in razočaranje hrvaškega državnega vrha, hrvaška javnost pa je osupla in šokirana.

Hrvaški premier Ivo Sanader bo nagovoril Generalno skupščino Združenih narodov na razpravi o delovanju haaškega sodišča. Sodišče v Vukovarju pa je prejšnji teden določilo pripor in naložilo razpis mednarodne tiralice za nekdanjim poveljnikom JLA in enim izmed članov "vukovarske trojke" Miroslavom Radićem.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.