Na Kanarskih otokih so našli razkosano truplo pogrešane belgijske turistke Katty Oosterlinck, poroča People. Policija je zaradi suma umora aretirala njenega 22-letnega sina.
56-letna Belgijka je izginila 4. maja, potem ko so njeni prijatelji in družinski člani izgubili stik z njo. Španske oblasti so nato sprožile obsežno iskalno akcijo na otoku Fuerteventura. Njeno truplo so v petek, 8. maja, odkrili na odlagališču odpadkov Zurita v mestu Puerto del Rosario, poročajo španski in belgijski mediji.
Po poročanju omenjenih medijev je španska civilna garda medtem aretirala njenega 22-letnega sina, ki ga sumijo umora. Primer vodi enota sodne policije v Las Palmasu.
Truplo so že prepeljali na Inštitut za sodno medicino v Las Palmasu, kjer bodo opravili obdukcijo, ki naj bi razjasnila okoliščine smrti. Predstavniki španske civilne garde in policije v Puerto del Rosariu za zdaj uradnih izjav še niso podali.