Sedel na klopi v parku z eksplozivno napravo v roki

Foto: Profimedia
Foto: Profimedia
Policija v Zagrebu je v soboto popoldne prejela namig, da na klopi v parku v mestni četrti Peščenica sedi neznani moški z eksplozivno napravo.
Oglej si celoten članek

Na kraju dogodka je policija našla pijanega moškega, ki je imel pri sebi dva ostra predmeta ter eksplozivno napravo. Policija je moškega prijela, zasegla nevarne predmete in onesposobila eksplozivno napravo.

Kot poroča hrvaška tiskovna agencija Hina, je policija v Zagrebu po namigu občanov in s pravočasnim ukrepanjem preprečila morebitne posledice eksplozije.

Policija ni navedla, za kakšno eksplozivno napravo gre, Index pa navaja, da je šlo za ročno granato.

Pijanega 30-letnika je pridržala zaradi suma storitve kaznivega dejanja nedovoljene posesti, izdelave in nakupa orožja ter eksplozivne naprave. Moškega je sicer policija v minulih letih zaradi različnih prekrškov in kaznivih dejanj večkrat obravnavala.

dezurni@styria-media.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

  • 15:14 7. Junij 2026.

    Je imel vrečko z napisom ”BOMBA”?

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.