Številni poljski mediji so poročali, da je z neba padel predmet, ki je nato eksplodiral. Okna na okoliških hišah so počila, poškodovan ni bil nihče.
Poljsko državno tožilstvo je zdaj sporočilo, da je šlo za vojaški dron. Okrožni tožilec Grzegorz Trusiewicz je na tiskovni konferenci pojasnil, da je bil dron v eksploziji poškodovan.
Več poljskih medijev sicer poroča, da je stanje na kraju dogodka resno, na tleh pa je nastal krater.
Po družbenih omrežjih kroži tudi videoposnetek, ki prikazuje trenutek eksplozije.
Več možnih scenarijev
Poljski minister za obrambo Wladyslaw Kosiniak-Kamysz je v sredo zjutraj komentiral, da bodo pri analizi dogodka upoštevali vse možne scenarije. "Smo država, ki meji na območje, kjer divja obsežen konflikt," je opozoril.
Na ministrstvu sicer menijo, da bi lahko šlo za "vdor ruskega drona ali sabotažo". Možnost, da je šlo za civilni ali dron tihotapcev, je izključena.
Po poročanju poljskega časopisa Rzeczpospolita, ki se sklicuje na tajne vire, je eksplodirani predmet morda iranski brezpilotni letalnik Shahed. Zaenkrat ni nobenega uradnega vira ali drugega časopisa, ki bi potrdil to informacijo.
Obrambni minister je sicer zatrdil, da bo več jasnega po končani analizi in preiskavi. Vojska medtem ni poročala, da bi v noči na sredo prišlo do vstopa v poljski zračni prostor, še navaja Bild.
Poljaki komaj čakajo, da napovedo vojno Rusiji..Da bodo opravičili vso kupljeno orožje.
https://theworldwatch.com/videos/1634916/this-is-ukraine-a-woman-records-the-moment-her-husband-is-tracked-down-and-forcibly-mobilized-into-the-military-by-one-of-zelensky-s-mobilization-units/
Bila je Shahed. To je dron ki ga uporablja morilski Putler.