Srbska policija iz države izgnala tudi Slovenko

Foto: Profimedia
Najprej so opravili zaslišanje na postaji.
Oglej si celoten članek

Med udeleženci delavnice za nevladne organizacije v Beogradu, ki so bili v torek zaslišani na policijski postaji, je bila tudi slovenska državljanka, je danes za STA potrdilo slovensko zunanje ministrstvo. Dodalo je, da je morala po zaslišanju v 24 urah zapustiti državo, prav tako so ji za eno leto prepovedali vstop v Srbijo.

"Državljanka ni zaprosila za konzularno pomoč in je po naših informacijah že zapustila Srbijo. S strani srbskih organov o incidentu zaenkrat nismo bili uradno obveščeni," je še sporočilo ministrstvo.

Hkrati je poudarilo, da bo slovensko veleposlaništvo v Beogradu, skupaj s predstavništvi drugih članic EU, katerih državljani so bili udeleženi v incidentu, zbralo informacije, preučilo dogodek in se na podlagi ugotovitev v okviru svojih pristojnosti po potrebi tudi odzvalo.

Izgnali so jih več 

Srbska policija je v torek zvečer pridržala in nato izgnala več aktivistov in aktivistk iz Hrvaške, Slovenije, Romunije, Bosne in Hercegovine ter Severne Makedonije, ki so v Beogradu sodelovali na delavnici za nevladne organizacije v organizaciji fundacije Erste. Skupno so jih po pisanju srbskega portala Autonomija.info izgnali 13.

Zagreb v protestni noti Beogradu zaradi incidenta zahteva pojasnilo in izraža oster protest zaradi ravnanja v primeru petih hrvaških državljank. Hrvaško zunanje ministrstvo pa je zaradi incidenta svojim državljanom danes svetovalo, naj odložijo vsa nenujna potovanja v Srbijo, poroča hrvaška tiskovna agencija Hina.

Svet Požar v domu starejših terjal več življenj Novi Sad Opozicija vdrla v mestno hišo Lastnik mrtev Streljanje v lokalu, napadalec na begu

dezurni@styria-media.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 27

  • 00:57 19. Junij 2025.

    🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲

  • 15:47 24. Januar 2025.

    To kaar se dogaja v Srbiji se lahkko konča samo tako kot v Romuniji !

  • 22:07 23. Januar 2025.

    Naj vzame uredništvo te komentarje plačanih aktivistov v razmislek. To, kar se dogaja študentom, protestnikom v Srbiji izkoriščajo kot agitacijo …

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.