V Argentini bodo volili naknadno

Foto: Žurnal24 (Foto: BOBO)
Državna volilna komisija je razpisala naknadne volitve evropskih poslancev v Argentini za 5. julij.
Oglej si celoten članek

Državna volilna komisija (DVK) je ugotovila, da glasovanje po pošti na območju Argentine za volitve v Evropski parlament ni bilo opravljeno. Zato je DVK razpisala izvedbo naknadnih volitev 5. julija.

V Argentino 3202 glasovnici
Kot je pojasnil tajnik DVK Marko Golobič, dovolj elementov potrjuje, da glasovanje po pošti v Argentini ni bilo izvedeno, omenjena ''težava'' pa je zadevala 3202 volilna upravičenca. Prav toliko glasovnic bodo iz Slovenije tudi razposlali v Argentino.

Do zdaj bilo nespremenjeno
Glasovnice iz tujine sicer po podatkih DVK vrstnega reda kandidatov niso spremenile, podobna pa so ostala tudi razmerja v odstotkih. SDS ima tako 26,65 odstotka, SD 18,45, NSi pa 16,53 odstotka glasov. DVK bo sicer na današnji seji razpravljala o izvedbi volitev poslancev v Evropski parlament. Med drugim se bodo seznanili z informacijo o izvršitvi sklepa DVK o preizkusu skladnosti ugotovitev volilnih odborov glede neveljavnih glasovnic na območju Ilirske Bistrice in Zagorja ob Savi z navodili DVK.

Skupno število oddanih glasovnic je bilo 481.484, od tega 18.585 neveljavnih in 462.899 veljavnih. Slovenska demokratska stranka je prejela 123.369 glasov, sledita ji SD s 85.402 glasovoma in NSi s 76.497 glasovi. Na četrtem in petem mestu sta se zvrstili LDS s 53.212 glasovi (11,50 odstotka) in Zares s 45.237 glasovi (9,77 odstotka). Prva med listami, ki niso dosegle potrebnega deleža za svojega poslanca v Evropskem parlamentu, je DeSUS s 33.291 glasovi (7,19 odstotka). Sledijo mu SLS s 16.599 (3,59 odstotka), SNS s 13.227 (2,86 odstotka), SMS z 9093 (1,96 odstotka), Združeni zeleni s 3382 (0,73 odstotka), Neodvisna lista za pravice bolnikov z 2064 (0,45 odstotka) in Krščanski socialisti Slovenije s 1526 glasovi (0,33 odstotka).


Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.