V Indiji zaostrili varnostne ukrepe

Foto: Žurnal24 Razmere med Pakistanom in Indijo so se zaradi napadov zaostrile. Na sliki študen
Na glavnih indijskih letališčih so zaradi poročil o domnevnem streljanju v letališki zgradbi na letališču v New Delhiju, ki so se kasneje izkazala za lažna, poostrili varnostne ukrepe.
Oglej si celoten članek

Varnostni ukrepi na letališču Indira Ghandi so bili že prej zelo ostri, po včerajšnjem lažnem alarmu pa so jih še zaostrili in temeljito preiskali letališke stavbe. Na letališčih v indijskih mestih New Delhi, Madras in Bangalore so zaradi opozoril pred morebitnimi novimi terorističnimi napadi poostrili varnostne ukrepe že v četrtek.

Napadalci so bili po pričevanju edinega preživelega terorista v stiku s pakistansko skupino Laškar-e-Taiba, ki so jo v Pakistanu prepovedali leta 2002, v ZDA pa predvidevajo, da ima skupina vezi s teroristično mrežo Al Kaida. Indijska vlada že ves čas domneva, da so napad načrtovali v Pakistanu, zaradi česar so se napetosti v odnosih med omenjenima državama že zaostrile.

Teroristični napadi v Mumbaju (Bombaj) pred dobrim tednom so po zadnjih podatkih zahtevali najmanj 172 smrtnih žrtev, 296 pa naj bi jih bilo ranjenih. Med mrtvimi je tudi 26 tujcev.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.