V Pakistanu ubitih sedem ljudi

Foto: Žurnal24 Odvetniki so se pred vrhovnim sodiščem tudi danes spopadli s policijo.
Na avtobusu, parkirnem na neki postaji v jugozahodnem delu Pakistana v provinci Balučistan, je davi eksplodirala bomba, ki je ubila najmanj sedem ljudi.
Oglej si celoten članek

Šest oseb je ranjenih. Žrtve so stale v bližini avtobusa, na katerem sicer ni bilo potnikov. Po nekaterih navedbah naj bi bilo v eksploziji ranjenih vsaj 15 oseb, policija pa dogodek še preiskuje.

Nasilje ob prihodu Butove
Do eksplozije je prišlo dva dni po poskusu atentata na nekdanjo pakistansko premierko Benazir Buto, ki se je v četrtek po osmih letih izgnanstva vrnila v Pakistan. Bombni napad je terjal najmanj 136 mrtvih in 400 ranjenih, 54-letna Benazir Buto pa je napad v Karačiju preživela. Benazir Buto je bila v avtomobilski koloni na poti do grobnice ustanovitelja Pakistana Mohameda Alija Džinaha, ko sta odjeknili dve eksploziji le nekaj metrov stran od njenega vozila. Ob poti njene kolone vozil je bila množica najmanj 150.000 ljudi, ki so navdušeno pozdravljali njeno vrnitev v domovino.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.