V smrt je zapeljal pijan

Foto: Žurnal24 Izsledki obdukcije trupla so pokazali, da je imel v času nesreče v krvi 1,8 prom
Jörg Haider, ki je v soboto umrl v prometni nesreči, naj bi za volan sedel pijan. Izsledki obdukcije trupla so pokazali, da je imel med nesrečo v krvi 1,8 promila alkohola.
Oglej si celoten članek
"Res je, da je bil deželni glavar Jörg Haider v času nesreče alkoholiziran. To lahko in moram potrditi," je potrdil Haiderjev nekdanji tiskovni predstavnik in novi vodja Zavezništva za prihodnost Avstrije (BZÖ) Stefan Petzner. Kot je pojasnil, so to potrdili izvedenci za sodno medicino, oblasti in Haiderjeva družina pa glede tega ne bodo dajale svojih stališč. "Lahko le pozivam medije, naj to sprejmejo," je dodal.

58-letni Haider, ki je bil sam v službenem avtomobilu Volkswagen Phaeton, je v soboto zgodaj zjutraj v naselju Ilovje v bližini Celovca po prehitevanju zletel s ceste in zaradi hudih poškodb glave in prsnega koša umrl na poti v celovško bolnišnico. V času nesreče je vozil s hitrostjo 142 kilometrov na uro, čeprav je bila tam omejitev hitrosti 70 kilometrov na uro.

Haider se je vračal domov s prireditve v Celovcu, ko se je zgodila nesreča. Konec tedna je načrtoval veliko zabavo ob 90. rojstnem dnevu svoje matere. Za seboj je pustil ženo in dve odrasli hčeri.

Uradna žalna slovesnost za pokojnim deželnim glavarjem bo potekala v soboto na Novem trgu v središču Celovca. Pred tem bo Haiderjevo truplo od četrtka ležalo v Dvorani grbov v prostorih koroškega deželnega zbora.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.