Znova vre

Foto: Žurnal24 Kitajske oblasti so uvedle strog nadzor v mestu Urumqi, ki je središče spopadov.
Kitajska policija je ustrelila dva pripadnika etnične skupine Ujgur in enega ranila. V jugozahodni provinci Xingjiang so tako znova oživeli nemiri, ki so do zdaj zahtevali skoraj 200 življenj.
Oglej si celoten članek

Ko je že kazalo, da se spopadi med etničnima skupinama Han in Ujguri umirjajo, je danes znova vzplamtelo nasilje. Smrt dveh Ujgurov je še dodatno podžgala to etnično skupino, ki se želi odcepiti od Kitajske, da so začeli z novimi protesti.

Ujguri trdijo, da je njihov položaj vse slabši. "Poglejte okrog sebe; 90 odstotkov vseh podjetij je v lasti Hanov," pravi eden izmed Ujgurov. "Službo lahko dobil le kot varnostnik," pravi Ujgur, ki je končal fakulteto.

Pripadniki prevladujoče etnične skupine Han so bolj optimistični: "Stvari se počasi normalizirajo. Položaj se izboljšuje in počasi se vzpostavlja nadzor."

Kljub temu podatki o številu mrtvih naraščajo. Do zdaj je umrlo 137 Hanov in 46 Ujgurov, z današnjima žrtvama 48.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.