Žrtve v kitajskem rudniku

Foto: Žurnal24 V kitajskih rudnikih je lani umrlo najmanj 3200 ljudi.
Na Kitajskem je v nesreči v rudniku umrlo 26 oseb, pet jih je bilo ranjenih. Do nesreče je prišlo v dveh dvigalih, ki sta se pokvarili.
Oglej si celoten članek

Nesreča se je zgodila v provinci Hunan v osrednji Kitajski. Pokvarile naj bi se zavore na dveh dvigalih. Delo v rudniku so zaradi nesreče ustavili.

Kitajska rudarska industrija je znana po svoji nevarnosti ter številnih nesrečah. Oblast je pred časom že vpeljala bolj stroge varnostne zakone v rudnikih, a tudi to ne pomaga.

Zaposlujejo sedem tisoč ljudi

Rudnik, v katerem se je zgodila nesreča, je odprt že od leta 1897. V podjetju, ki se med drugim razglaša za največjega svetovnega proizvajalca antimona, kemičnega elementa, ki se uporablja v keramiki, barvilih in požarni varnosti, pa dela sedem tisoč ljudi.

V kitajskih rudnikih je lani umrlo vsaj 3200 ljudi, a resnično število je zaradi neprijavljenih smrti verjetno še veliko večje. Oblast je v tem letu zaprla številne manjše ter ilegalne rudnike, kar je sicer zmanjšalo število nesreč.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.