9 ogledov

Triler s sedmimi zadetki Bordeauxu

Nogometaši Bordeauxa so skoraj zapravili prednost treh golov. Žurnal24 main
V francoski nogometni poslastici 16. kola Ligue 1 je Bordeaux po vodstvu s 3:0 popustil in dovolil Toulousu izenačenje, a se je naposled po zaslugi Pierra Ducasseja le veselil zmage s 4:3.

Lyon : Strasbourg 5:0

Nogometaši Bordeauxa so v prvem polčasu prevladovali in na odmor odšli z na videz neulovljivo prednostjo. A to je bil račun brez krčmarja, saj je Johan Elmander v vsega 14 minutah drugega polčasa dosegel hat-trick in poskrbel za pravi triler na jugu Francije, ki pa se je po zaslugi Ducasseja srečno končal za gostitelje. Odločilni zadetek so dosegli v 86. minuti, le nekaj sekund po izključitvi Nicolasa Dieuza (Toulouse). Nogometaši iz mesta vina so na lestvici na tretjem mestu in za vodilnim (37 točk), ki je v nedeljo ugnal Strasbourg (5:0), zaostajajo za devet točk. Na drugem mestu je ob eni manj odigrani tekmi Nancy z 31 točkami.

Mamadou Niang © Action Images

V derbiju kola je Le Mans ugnal prav Nancy z 2:1. Srečanje v Le Mansu so uspešneje začeli nogometaši Nancyja, ki so povedli v 9. minuti. Po igranju Marka Basa z roko v kazenskem prostoru je bil z enajstmetrovke natančen Benjamin Gavanon . Gostitelji so se vrnili v igro v 59. minuti, ko je po natančni podaji Romarica s prostega strela z glavo zadel Hassan Yerba . Za popoln izkupiček gostiteljev je v 79. minuti poskrbel Gervinho, ki je bil natančen po podaji Daisukeja Matsuija .

Gostitelji sicer v tem krogu niso bili pretirano uspešni. Tako PSG kot Sochaux sta ostala praznih rok. Nogometaši iz glavnega mesta so izgubili proti Ceanu z 0:1. Za goste je edini zadetek v 75. minuti po katastrofalni podaji Ceara zadel Nicolas Florentin . PSG tako tudi po 16. kolu ostaja brez zmage na domači zelenici in se s 16 točkami na 18. mestu. Še mesto nižje je slovenski Sochaux (13 točk), ki je tokrat klonil proti Lensu (0:2). Aruna Dindane in Olivier Monterrubio sta poskrbela, da je Lens še petič zapored v prvenstvu ostal neporažen. Slovenski reprezentant Valter Birsa je v igro vstopil v 46. minuti, Bojana Jokiča pa ni bilo v kadru Sochauxa za tekmo.

Na sosedskem derbiju na Azurni obali sta se Monaco in Nica razšla brez zmagovalca (1:1). V sodnikovem podaljšku je za goste zadel Lilian Laslandes . Z istim rezultatom se je končalo tudi srečanje med Lillom in Marseillom . Za slednjega je Mamadou Niang zadel peti zadetek na zadnjih treh tekmah, za gostitelje pa je drugič v sezoni mrežo zatresel Patrick Kluivert .