15 ogledov

Zmagi Juraka in Bečiroviča

Goran Jurak skuša zaustaviti najboljšega strelca večera Lynna Greera. Žurnal24 main
V četrtek zvečer je v Evroligi Goran Jurak dosegel 13 točk in z Žalgirisom zmagal. Gašper Vidmar je zgral 12 točk, Emir Preldžić 2, a sta S Fenerbahčejem klobila proti Panathinaikosu.

Slovenci v Evroligi

Žalgiris : Olympiakos 88:75 (Jurak 13 točk)
Panathinaikos : Fenerbahče 88:68 (Bečirovič 6; Vidmar 12, Preldžič 2 točki)

V četrtek so v košarkarski Evroligi v tujih klubih zaigrali še štirje slovenski košarkarji. V sklopu skupine A, kjer je Union Olimpija premagala Virtus, je na srečanju med Žalgirisom in Olympiakosom igral Goran Jurak. K zmagi svoje ekipe z 88:75 je Goran prispevel 13 točk, v 32 minutah na parketu je še ukradel štiri žoge ter osemkrat žogo ujel v skoku. Prvi strelec srečanje je bil Lynn Greer, ki je za Olympiakos dal 29 točk. V skupini A je pred zadnjim kolom vse odločeno: vodi CSKA Moskva s 24 točkami, sledijo Siena z 22, Tau Ceramica in Žalgiris z 21 ter Olympiakos z 20, Olimpija, Prokom in Virtus so na mestih, ki ne prinašajo nadaljevanja tekmovanja.

V skupini C sta se v Pireju srečali ekipi Panathinaikosa in Fenerbahčeja, gostitelji so slavili s prepričljivim rezultatom 88:68. Od Slovencev na parketu pa je bil najuspešnejši član turške ekipe Gašper Vidmar, ki je kot član prve peterke igral 17 minut in zbral 12 točk in pet skokov. Njegov soigralec Emir Preldžić je v 18 minutaha na parketu dosegel dve točki, tri skoke in dve asistenci. 19 minut je v dresu Panathinaikosa igral Sani Bečirovič in dal šest točk ter zbral po štiri skoke in podaje. Najboljši strelec srečanja je bil Šarunas Jasikivičius s 23 točkami. Z 12 zmago je grška ekipa potrdila prvo mesto v skupini C (25 točk), sledijo jim Real Madrid s 23, Barcelona z 21 ter Fenerbahče in Lottomatica z 19 točkami, Partizan je na šestem mestu z 18 točkami najboljša šesta ekipa tekmovanja. Jaka Lakovič in Erazem Lorbek sta se zoperstavila že v sredo.

V skupini B slovenskih igralcev ni, tako le omenimo potnike v drige del Evrolige. Na vrhu skupine sta z 23 točkami Lietuvos Rytas in Maccabi, Unicaja ima 22 točk, Efes Pilsen 21, Aris pa 20, na mestih od šest do osem sledijo Cibona (17 točk), Armani in Le Mans.