10 ogledov

Katastrofa slovenskih hokejistov

risi_sps Žurnal24 main
Debi Matsa Waltina na klopi slovenske hokejske reprezentance se ne bi mogel začeti slabše kot se je. Slovenci so na Danskem doživeli pravi polom in proti gostiteljem klonili z visokih 1:7.

To je zelo dobra popotnica za kakovosten razvoj reprezentančnega hokeja v Sloveniji.

Mats Waltin

Pomlajena slovenska hokejska reprezentanca je v prvem krogu turnirja Eurochallenge v danskem Odenseju doživela pravo katastrofo. S 7:1 (0:0, 2:1) jo je premagala domača reprezentanca. Slovenci so se v prvih dveh tretjinah še dobro upirali, Andrej Hebar je v 40. minuti znižal izid na 1:2, v zadnjem delu pa je prišlo do razpada sistema. Kar tri zadetke za Dance je dosegel Daniel Nielsen.

Mats Waltin je po tekmi povedal: "Z igro v prvi tretjini sem bil izredno zadovoljen, igrali so dobro in zelo požrtvovalno, kar je ključno pri vseh igralcih. To pomeni, da razumejo moje sporočilo, da se morajo vsi boriti za mesta v reprezentanci, ki bo nastopila v Kanadi. Tudi druga tretjina ni bila slaba, vendar pa smo popolnoma popustili v zadnji. Fantje so preveč igrali s palico in si tako priigrali za eno tretjino kazni, kar je popolnoma preveč na takšni tekmi, hkrati pa so naši nasprotniki to odlično izrabili. Mislim, da smo se vsi skupaj danes veliko naučili, kar je namen vseh teh priprav, tako da bomo jutri veliko bolj pazili na danes storjene napake. Moram pa povedati, da sem izredno zadovoljen s pozitivnim odnosom igralcev do igre. Vsi fantje, ki so na Danskem, se znajo boriti. To je zelo dobra popotnica za kakovosten razvoj reprezentančnega hokeja v Sloveniji."

Slovenci bodo drugo tekmo odigrali v petek, ko se bodo pomerili s Francozi, ki so v prvi tekmi izgubili z Norvežani.